Сотні цивільних вважаються зниклими безвісти на Донбасі – Червоний Хрест

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Понад 600 зареєстрованих МКЧХ випадків зникнення безвісти залишаються нерозкритими.

У Міжнородному комітеті Червоного Хреста оприлюднили жахаючу статистику зниклих безвісти на Донбасі за період конфлікту. Про це повідомили у середу, 24 травня, прес-службі організації. Пише Інтерфакс.

"Понад 600 зареєстрованих МКЧХ випадків зникнення безвісти залишаються нерозкритими. Переважна більшість зниклих осіб становлять чоловіки, а близько половини всіх випадків, над якими МКЧХ працює ще з початку конфлікту, стосуються зникнення цивільних осіб", - йдеться в повідомленні.

У 2016 році Міжнародний комітет провів дослідження, під час якого виявив, що люди, які розшукують своїх зниклих близьких, потребують психологічної та психосоціальної допомоги. Для цього комітет створив програму "Супровід" і у цьому році планує розширити її.

"Ми пропонуємо свої послуги всім, хто шукає контакту або новини про родичів, які пропали безвісти, або з якими їх розділили. Разом з місцевими відділеннями Червоного Хреста співробітники МКЧХ активно надають допомогу сім'ям, які розшукують зниклого родича. Люди мають право знати, що трапилося з їхніми рідними", - цитує прес-служба главу делегації МКЧХ в Україні Алана Ешліманна.

Міжнародна організація також надає матеріальну та технічну допомогу для ексгумації, експертизи та ідентифікації людських останків, співпрацюючи з пошуковими групами, органами поліції і судово-медичними експертами.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, представники Червоного Хреста проводять переговори з Києвом та терористами "ЛНР" та "ДНР" щодо розширення своєї місії на Донбасі. Про це заявив президент МКЧХ Пітер Маурер. "Це мій четвертий візит сюди також для того, щоб обговорити з місцевою владою в Луганську, Донецьку, а також в Києві, розширення нашої операції в Україні", — сказав Маурер.

Залиште свій коментар

Вибір редакції