Чиновники попереджають, що контактними є майже всі односельчани.
У Рівненській області закрили село Тинне Сарненського району, де зафіксували спалах коронавірусу і де сотні людей опинились у зоні ризику інфікування, адже відвідували богослужіння з тими, хто захворів. Спершу експрестести показали позитивні результати у двох жінок із села. Та після проведених досліджень коронавірус підтвердили ще у шістьох людей та одної жінки, яка померла напередодні, йдеться в ТСН.12.00.
Пенсіонерка захворіла ще 13 березня, 19-го її ушпиталили до райлікарні з двобічною пневмонією. Жінку врятувати не вдалося. Вночі фахівці провели дослідження і виявилося вона була хвора на коронавірус. Нині на виїздах із села встановили блок-пости. Бо не відкидають, серед контактних осіб могли бути сотні односельчан.
«Більшість інфікованих - це особи, які відвідували зібрання та богослужіння. Роботи у епідеміологів буде багато. Це сотні контактних, які треба відстежити», - каже керівник Рівненського обласного лабораторного центру Роман Сафонов.
«До з'ясування обставин заборонено залишати село. Рух габаритного транспорту через село пущено в обхід. Також посилено встановлюються всі зв'язки та контакти з іншими людьми. Сарненську районну лікарню направлені додаткові тести, захисні костюми та маски», - зазначив голова Рівненської обладміністрації Віталій Коваль.
Щодо нових хворих - їм від 40 до 75 років. Це троє чоловіків та 5 жінок. Всі вони ізольовані. У селі Тинне, де стався спалах хвороби, людей просять ізолюватися і не виходити на вулицю, аби не розповсюджувати вірус.
Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня.
В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні.
Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.