Сотні євро та угоди із консульством Литви. Як посередники "нагрівають" українців на візах

Грошовий обіг таких фірм на ринку візових послуг вимірюється мільярдами гривень. 

Посередники попри анонсоване запровадження безвізового режиму із ЄС за сотні євро роблять українцям візи в різні країни через Литовське консульство.

Про це йдеться в сюжеті програми "Гроші".

Щоб отримати омріяну поїздку за кордон, кожен українець може пройти цей шлях самостійно, або звернутися до посередників. Вони заробляють на страхові українців перед бюрократією. Інтернет та вулиці міста просто завалені рекламою, де пропонують допомогти отримати омріяний штамп без проблем.

Тільки у Києві таких фірм понад 2,5 тисячі. Щороку вони обслуговують понад мільйон українців. Приблизний грошовий оборот таких фірм на ринку візових послуг вимірюється мільярдами гривень. Спектр послуг широкий - за гроші вас відправлять у будь-яку країну світу, видадуть будь-який потрібний документ і домовляться хоч із чортом лисим, аби вас випустили у Європу

Серед послуг, які надають посередники, є і екзотичні, наприклад, вагітний туризм. За гроші ви зможете народити у дитину, наприклад, в Америці, після чого вона автоматично отримає американське громадянство, вартість послуги - від двох тисяч гривень.

Аби з'ясувати, на що ладні такі агентства заради грошей, журналістка Грошей вигадала легенду, що їй необхідно поїхати на шопінг до Італії.

"Ну річну візу можна за день. Виходить 950 євро", - сказала співробітниця фірми.

Віза на продаж: як Україна готується до безвізового режиму

Петро Порошенко уже більше року обіцяє українцям безвізовий режим з Європою, але ми все ще чекаємо. В очікуванні найбільшого европейського дива українці долають кордон хто як може, користуючись послугами напівлегальних та нелегальних туристичних фірм. Програма “Гроші” вирішила перевірити, як готуються до безвізу люди, які десятиліттями заробляли на штампах у закордонних паспортах і ось-ось мають залишитися без роботи.

Серед документів, які потрібні для оформлення, лише закордонний паспорт, ідентифікаційний код, внутрішній паспорт та відбитки пальців.

Ще потрібно додатково сплатити візовий і консульський збір - це 35 доларів і 650 гривень і вже за день журналістка стала щасливої власницею шенгенської візи.

Працівниця каже секрет простий - усі агентства зараз здебільшого домовляються лише з одним консульством – Литовським.

В іншому агентстві журналістка вигадала іншу історію. Мовляв, це її перша поїздка за кордон.

"В чистий паспорт можу запропонувати тільки Литву. В чистий паспорт - 450 євро. Розглядається до 5 днів. Литва у нас 100%. Це якщо інша віза, якщо ви оплатили, а вам не відкрили - ми б вам гроші не повернули б. А Литва у нас гарантована. Буквально пропускає всіх, можна сказати", - розповіли в агенції.

Посередники беруться вирішувати питання, навіть якщо вам відмовили у візі. Посприяти ситуації обіцяють за 500 євро через те саме Литовське консульство.

"Якби не були впевнені в результаті - ми б брали гроші наперед. Це стовідсоткова гарантія", - пояснила працівниця фірми.

Примітно, що після того, як журналістка зізналася, ким працює, в агенції почали відхрещуватися від співробітництва із консульством Литви.

Українцям варто знати, що країни Євросоюзу вже пообіцяли давати більше віз і на довші терміни. Отримати омріяний "мультик" самостійно стало легше.

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко запевняв, що Україна виконала всі 144 вимоги щодо безвізового режиму з ЄС, тож до 24 листопада українці можуть отримати безвіз. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: