Соцдослідження: проголосувати готові майже 87% українців

Українці готові прийти на свої виборчі дільниці в день виборів, свідчать дані опитування Інституту Горшеніна.

Майже 87% українців має намір прийти на виборчі ділянки і проголосувати на виборах президента України. При цьому більшість громадян стани упевнені у фальсифікаціях. Про це свідчать результати всеукраїнського дослідження Інституту Горшеніна.

Згідно даних опитування, переважна більшість українців (86,7%) збираються взяти участь в президентських виборах. З них 71,6% дали відповідь на це питання "точно так", а 15,1% - "скоріше так".

Тільки 6,9% респондентів не планують брати участь у виборах президента України. З них абсолютно упевнені в цьому 2,8% опитаних, а 4,1% не братимуть участь у виборах швидше за все. Важко з відповіддю на дане питання 5,4% українців.

За даними опитування, майже половина (46,4%) громадян України задовго до виборів ухвалюють остаточне рішення, за якого кандидата голосувати.

За два-три місяці до виборів ухвалюють таке рішення 16,8% опитаних, за місяць до виборів – 15,7%, за один-два тижні до виборів - 7,9% респондентів.

У останні перед виборами дні ухвалюють рішення про підтримку того або іншого кандидата 7,4% українців, а 2,1% роблять це тільки в день виборів в кабінці для голосування. Важко відповісти на дане питання 3,7% респондентів.

Більшість українців (67,6%) упевнена, що на президентських виборах будуть фальсифікації. З них 42,5% вважають, що фальсифікації не вплинуть на результат виборів, а 25,1% вважають, що будуть фальсифікації, які вплинуть на результат виборів. Тільки 13,8% респондентів вірять в те, що майбутні вибори будуть чесними. Важко відповісти на дане питання 18,6% опитаних.

Переважна більшість громадян України (96,9%) відносяться до фальсифікацій на виборах негативно. З них 73,5% респондентів назвали своє відношення до фальсифікацій на виборах украй негативним, а 23,4% відзначили, що розуміють: це стало "нормою життя" в Україні.

Позитивно відносяться до фальсифікацій на виборах, якщо це служить інтересам держави і народу, 1,9% респондентів. Важко визначити свою позицію з даного питання 1,2% опитаних.

Телефонне опитування на тему "Настрій українців напередодні президентських виборів" Інстітут Горшеніна проводив з 11 по 13 січня 2010 року.

Всього згідно випадковій вибірці було опитано 1000 респондентів у віці від 18 років у всіх обласних центрах України, містах Києві і Севастополі. Квотами були регіон мешкання, стать і вік респондентів.

Погрішність репрезентативності дослідження не перевищує 3,2%.

Нагадаємо, фонд "Демократичні ініціативи" посилаючись на свої дослідження стверджує, що близько 76% українців не мають наміру продавати свій голос на виборах. Водночас, сумарна кількість людей, які за тих чи інших умов готові продати свої голоси, наближається до 20%

Читайте також: 

Кожен п’ятий українець готовий продати голос на виборах

Лише 7% українців вірять в чесні вибори

Опитування: Верховній раді не вірить майже ніхто

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: