Соцопитування: Рейтинг Ющенка зріс удвічі

"Рейтинг" опираючись на свої соцдослідження стверджує, що Ющенко, Яценюк і Тігіпко мають однаковий рівень підтримки виборців.

Згідно результатів опитування громадської думки соціологічної групи "Рейтинг", у першому турі виборів президента наразі лідирує Віктор Янукович (33,8% опитаних), на другому місці – Юлія Тимошенко (18,8%). Третє місце практично ділять між собою три кандидати: Арсеній Яценюк (5,9%), Віктор Ющенко (5,5%) та Сергій Тігіпко (5,5%).

З жовтня найбільше виросли рейтинги Януковича, Ющенка та Тігіпка. Далі у списку - Симоненко (3,8%), Литвин (3,3%) та Тягнибок (1,7%), решта кандидатів не набирають більше 1%. Не підтримують жодного кандидата 7,9% респондентів, не визначилися 7%.

На початок грудня явка виборців на виборах президента України очікується на рівні 72%.

Опитування показує, що основна боротьба за третє "призове" місце розгорнеться між Ющенком і Тігіпком, проте перемога з невеликим відривом все-таки дістанеться чинному президенту.

По-перше, це підтверджує невпинне зростання підтримки Ющенка на заході України (з літа його рейтинг у західних областях зріс мінімум вдвічі).

По-друге, Ющенко має більше шансів за Тігіпка забрати голоси від інших політиків та отримати голоси тих виборців, котрі ще не визначилися. Так, Ющенко орієнтується на прихильників Яценюка, Тягнибока та Тимошенко, а Тігіпко – насамперед на прихильників Януковича.

На переконання експертів, шанси відібрати голоси у лідера "Фронту змін" чи "Свободи" є вищими, ніж у лідера Партії регіонів.

Дослідження також показує, що у другому турі виборів лідерство укріпив Янукович. На початок грудня лідера опозиції готові підтримати 43,4% (серед усіх опитаних), прем’єр-міністра - 30,7%. З жовтня розрив між кандидатами збільшився на третину.

Серед опитаних, які мають намір взяти участь у голосуванні й під час другого туру виборів, розрив між кандидатами ще більш відчутний: за Януковича готові проголосувати 52,2%, за Тимошенко – 34%, проти обох кандидатів – 7,9%, не визначились – 5,9%.

За результатами опитування, обох політиків вважають "сильними лідерами", проте Януковича сприймають "господарником" вдвічі більше респондентів, ніж Тимошенко (41% - у лідера Партії регіонів проти 19% - у лідера БЮТ), що і є ключовим фактором значної підтримки лідера опозиції. Крім того, на думку опитаних, Януковичу більше, ніж Тимошенко відповідає риса "хороший сім’янин" (32% проти 15%) та "турбується про таких як я" (31% проти 18%).

28% опитаних соціологами українців вважають, що риса "патріот" більше притаманна Януковичу, 24% - Тимошенко. Водночас 37% опитаних (на Заході таких 43%, Сході – 44%) вважають, що ані Тимошенко, ані Януковичу не притаманна така риса як "патріот".

На користь лідера опозиції свідчать також ряд технологічних чинників. Так, політичну рекламу Януковича українці оцінюють більш позитивно (38,6%), ніж рекламу Тимошенко (29,3%).

Після виборів Президента громадяни України очікують змін у владній верхівці. Найпозитивніше респонденти ставляться до таких варіантів конфігурацій влади після виборів: Янукович президент, Тігіпко – прем’єр (40% оцінили позитивно або скоріше позитивно), Янукович – президент, Яценюк – прем’єр (33%), Тимошенко – президент, Яценюк – прем’єр (28%) та Тимошенко – президент, Тігіпко – прем’єр (26%). На Заході України також позитивно сприймають варіант: Тимошенко – президент, Ющенко – прем’єр (31%).

Натомість, на думку відносної більшості опитаних, після виборів саме Янукович і Тимошенко будуть формувати конфігурацію влади: близько 13% прогнозують варіант: Янукович – президент, Тимошенко – прем’єр (при цьому лише 6% вважають його оптимальним для країни); близько 9%: Тимошенко – президент, Янукович – прем’єр (лише 3% вважають його оптимальним). 45% опитаних не змогли спрогнозувати формат влади після виборів президента.

Нагадаємо, згідно результатів опитування проведеного на сайті ТСН.UA, якби перший тур виборів відбувся минулої неділі, то в ньому впевнену перемогу одержала б прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.

На запитання "Якби вибори відбулися найближчої неділі, за кого б ви проголосували", 25% відсотків респондентів відповіли - Юлія Тимошенко. На другому місці Віктор Янукович, за нього проголосували б 18 відсотків. Третє місце посів Сергій Тігіпко, за нього готові були віддати голоси 17.8% відвідувачів сайту.

Читайте також: 
 

Жінки воліють голосувати за Тимошенко і Тігіпка, а чоловіки за Тимошенко і Януковича

На Донбасі за Януковича готові проголосувати більше половини виборців

Майже 20% українців не знають, за кого голосувати

Опитування: Янукович перемагає Тимошенко з різницею в майже 17%

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: