СП: через епідемію грипу вибори можуть бути перенесені на травень

В Секретаріаті Ющенка не виключили, що через грип вибори президента будуть перенесені із січня майже на літо.

Епідемія грипу
AFP
СП попередив, що через грип вибори можуть бути перенесені
Заступник глави Секретаріату президента, представник глави держави у Верховній раді Ігор Попов не виключає введення надзвичайного стану в Україні та переносу президентських виборів у разі, якщо уряду не вдасться взяти під контроль ситуацію з епідемією грипу.

Таку думку чиновник висловив у статті "Вибори ведуть до "свинячого" сценарію". На переконання Попова, епідемія грипу вже радикально змінила хід виборчої кампанії в Україні: "Змінено пріоритетність питань порядку денного, поламано плани агітаційних кампаній, штаби терміново переглядають набір технологій для просування своїх кандидатів".

За словами автора статті, попередні спроби набрати рейтинг за рахунок скандалів з "липовими" дипломами", "педофілією" тощо не дали очікуваного результату. "Залишався єдиний інстинкт, на якому можна заробити електоральні дивіденди – страх", - зауважив заступник глави СП.

На його думку, прихід каліфорнійського штаму грипу в Україну виявився дуже вчасним. "Без інформаційної кампанії навколо цього порядок кандидатів у рейтингу навряд чи змінився би і до 7 лютого. Саме криза, всеохватна, з залученням кожного громадянина, з емоціями і панікою – може реально вплинути на результат виборів", - зазначив Попов.

Водночас він відкинув штучний характер епідемії. "Фахівці доводять, що вона таки є, і що дійсно хвороба серйозна і боротися нам з нею не один тиждень. На жаль, прихід епідемії ми проспали, так само як і прихід фінансової кризи", - впевнений представник Ющенка у ВР.

"Перші десять днів боротьби з грипом – 10:0 на користь епідемії. Система влади реагує досить повільно і часто непрофесійно, у боротьбі більше політики, а не фаховості. Якщо далі піде так само, і кількість хворих зростатиме, неодмінно постане питання введення надзвичайного стану. У цьому питанні має бути мінімум суб’єктивізму та політиканства", - впевнений Попов.

"Якщо в діючих правових умовах влада не впорається – треба вводити надзвичайні умови щодо правил, процедур та менеджменту", - також переконаний він.

За словами Попова, надзвичайний стан дасть змогу взяти під контроль внутрішніх військ та підрозділів МНС розподіл ліків, дотримання обов’язковості заборони масових заходів, виконання рішень РНБО без політичних дискусій, і нарешті мінімізує появу політиків з коментарями щодо медичних нюансів. Менеджмент операції через єдину вертикальну систему штабів із чітким підпорядкуванням прибере бюрократичні перепони та конкуренцію відомств.

"Будемо сподіватися, що уряд справиться з епідемією і без надзвичайного стану, але якщо вірус і паніка не будуть погашені – керівник уряду стане перед серйозною дилемою", - сподівається заступник глави СП.

На його думку, випустити ситуацію з-під контролю – це пряма загроза національній безпеці. "Зробити подання про надзвичайний стан – це перенесення виборчої кампанії та втрата шансів на перемогу", - наголосив він.

Також він зауважив, що вже сьогодні епідемія ставить питання щодо рівності кандидатів та прав виборців. "Режим карантину діє в областях одного політичного "кольору" і не діє в інших, що впливає на доступ виборців до інформації. Заборона масових заходів більше вдарила по опозиційних кандидатах, бо кандидати при владі можуть відвідувати карантинні області, зустрічатися з активом, із пресою у рамках боротьби з епідемією, опозиційні кандидати таким чином є дискримінованими", - наголосив чиновник.

Також він відзначив інші ризики перебігу виборчої кампанії в умовах карантину, в тому числі й планів уточнення списків виборців, набору людей в виборчі комісії.

"Маючи більше, ніж 2 місяці до дня голосування, цілком можливо подолати першу хвилю каліфорнійського грипу і не допустити наступні хвилі. Проте в разі оголошення надзвичайного стану вибори треба буде не призупиняти, а переносити", - вважає заступник глави СП .

"В разі дії режиму надзвичайного стану протягом двох місяців, нова дата виборів може припасти на 30 травня, одночасно з місцевими виборами, що, до речі, зекономить державі мільярд гривень. Одночасні вибори ускладнюють роботу комісій, проте в умовах економічної кризи потрібно економити", - додав він.

Нагадаємо, кількість жертв епідемії грипу в Україні вже сягнула 109 людей, понад 760 тисяч хворі.

За прогнозом урядових експертів, протягом 2009-2010 років в Україні очікується три хвилі епідемії свинячого грипу A/H1N1, яким можуть захворіти 60% всіх українців.

Президентські вибори мають відбутися в Україні 17 січня 2010 року, другий тур, у разі потреби, - пройде в лютому.

Читайте також:

Кількість жертв епідемії грипу в Україні зросла до 109 людей

У Києві та 4 областях оголошено карантин через епідемію грипу

У Києві зареєстрований сьомий випадок захворювання на свинячий грип

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: