СП: дірка в бюджеті "Нафтогазу" перевищить 21 мільярд гривень

У Секретаріаті президента стверджують, що що навіть вказаний дефіцит бюджету НАК є заниженим.

НАК "Нафтогаз України" подав проект фінплану на 2010 рік з дефіцитом близько 21 мільярда гривень. Про це повідомив представник президента з питань міжнародної енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

У той же час він зазначив, що вказаний дефіцит є заниженим, оскільки документ, підготовлений НАКом, передбачає отримання доходів від підвищення тарифів на природний газ для підприємств комунальної теплоенергетики.

"Цей дефіцит бюджету є сумнівним, оскільки там закладені доходи від теплокомуненерго у зв'язку з підвищенням тарифів відразу після виборів", - сказав він.

Як відомо, Кабмін влітку поточного року брав на себе зобов'язання збільшити ціни на газ для теплокомуненерго.

Зокрема, уряд заявляв про намір щоквартально на 20% збільшувати ціни на газ для теплопостачальних підприємств до моменту досягнення ринкової ціни.

Пізніше Національна комісія регулювання електроенергетики ухвалила постанову про збільшення ще у 2009 році цін на газ для підприємств теплокомуненерго, але ця постанова була оскаржена у судовому порядку українськими профспілковими організаціями.

Зауважимо, що розрахунки НАК з Росією за жовтневий газ були проведені зі складнощами. Прибутки "Нафтогазу" не дозволяють покрити його витрати, і компанія опинилася на межі банкрутства. За словами прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, провина лежить на споживачах газу, зокрема теплокомуненерго, які мають перед "Нафтогазом" велику заборгованість.

Читайте також:

Ющенко: газові домовленості зробили Україну російською колонією

Збитки "Нафтогазу" сягнули двох мільярдів

"Нафтогаз" підготував сенсаційні зміни газових контрактів з РФ

Ющенко попередив про 8-мільярдний штраф за російський газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: