СП: Долю української газової труби вирішуватиме тільки Україна

У Секретаріаті вважають найбільшим успіхом газової конференції у Брюсселі підтвердження суверенного права України на ГТС.

Долю української труби вирішуватиме лише Україна, а не Європа чи Росія.

Про це заявив перший заступник глави Секретаріату президента Олександр Шлапак під час брифінгу у Секретаріаті.

Найважливішими домовленостями, зафіксованими між Україною, Європейським Союзом та міжнародним фінансовими організаціями, він назвав насамперед підтвердження суверенного права України визначати власника і оператора газотранспортної системи; підтвердження стратегічного значення української ГТС як невід'ємної складової загальноєвропейської системи постачання газу європейським споживачам.

За його словами, з цього випливає підтвердження взаємного прагнення сторін до приведення української ГТС і газового ринку в цілому до європейських стандартів, а також готовність до залучення інвестицій європейських структур для її модернізації.

Також важливим моментом Олександр Шлапак назвав підтвердження потенційної можливості розширити пропускну здатність української ГТС на 60 млрд. кубометрів газу з використанням відносно невеликих коштів (за оцінками НАК "Нафтогаз України" - 5-6 млрд. доларів).

Він також повідомив, що підготовлено проект указу президента щодо реалізації домовленостей, досягнутих у Брюсселі. Цей проект документу направлено уряду і запропоновано протягом 10 днів опрацювати його і внести зміни і доповнення. Таким чином, буде вироблена і підтверджена ще раз спільна позиція Кабміну і президента щодо модернізації ГТС.

Довідка. 23 березня в Брюсселі відбулася Міжнародна інвестиційна конференція з модернізації української ГТС, у якій взяли участь Віктор Ющенко і Юлія Тимошенко.
За підсумками конференції була підписана Спільна декларація ЄС, України і міжнародних фінансових організацій, яка визначатиме підґрунтя для надання інвестицій.

Російська делегація, присутня на конференції, залишила форум після оголошення церемонії підписання підсумкової декларації, заявивши, що їй "нецікаво".

Прем`єр-міністр РФ Володимир Путін на прес-конференції в Сочі заявив, що Росія перегляне принципи відносин з країнами Євросоюзу, якщо інтереси Москви ігноруватимуться.

Читайте також:

Росія передумала ображатись на Європу через українську трубу

Ющенко не планує газову війну з Росією

Європа купуватиме газ на українсько-російському кордоні

Мєдвєдєв та Меркель обсудять українську ГТС

ВідеоШлапак про долю української ГТС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: