СП: "Газпром" хоче врятуватися за рахунок України

Україна звинуватила російську сторону в непартнерській позиції під час газової війни.

У січневих газових переговорах Росія зайняла занадто жорстку, непартнерську позицію у відстоюванні своїх інтересів. У свою чергу, український уряд не відстояв інтересів своєї країни та погодився на низку дискримінаційних положень у газових контрактах від 19 січня, заявив уповноважений президента з питань енергобезпеки Богдан Соколовський.

"Очевидно, що у такий спосіб російська сторона сподівалася за рахунок українців врятувати свою газову галузь. Однак і це не допомогло вирішити головну проблему, яка полягає в тому, що на сьогодні фінансові, ресурсні та інші зобов'язання "Газпрому" явно перевищують можливості. Ця ситуація насамперед створює загрозу зриву поставок газу до України і європейських споживачів", – наголосив він.

Соколовський припустив, що така ситуація також спонукає керівників РФ і "Газпрому" відвертати увагу від своїх внутрішніх проблем. Саме тому, на переконання чиновника, вони вдаються до некоректних і безпідставних наклепів на адресу українців, зокрема щодо крадіжки газу та недоцільності перегляду газових угод, що не виконуються.

"Така позиція російської сторони не відповідає духу партнерства, взаємної поваги і довіри. Згадані заяви і конкретні дії російської сторони суперечать Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією від 31 травня 1997 року", – зазначив Соколовський.

Він звернув увагу на відсутність належної, на його переконання, реакції чинного та тіньового урядів на нові газові випади РФ. З огляду на це, Соколовський звинуватив уряд у "безпринципності в питаннях національної гідності і нездатності виконувати ані професійні, ані політичні функції, які йому довірив український народ".

Уповноважений президента зауважив, що Україна зацікавлена в якомога швидшому виході Росії з кризи, "оскільки йдеться насамперед про благополуччя наших сусідів, яким ми завжди бажаємо добра, процвітання і мудрості"

"Історія довела, що російський народ і російська держава спроможні гідно вирішувати найскладніші проблеми за рахунок своєї, а не чужої праці", – також наголосив Соколовський.

Він нагадав про прецедент, коли на початку червня цього року, за кілька годин до завершення терміну розрахунків з російською стороною за спожитий у травні газ, президент Віктор Ющенко скликав екстрену нараду, що ухвалила рішення про оплату газу за рахунок резервів Нацбанку.

"Сьогодні ситуація знову потребує професійних рішень і дій, а не розмов і обіцянок", - додав Соколовський.

Нагадаємо, напередодні російський "Газпром" фактично звинуватив Україну у крадіжці свого газу.

За словами заступника голови правління російського монополіста Олександра Мєдвєдєва, Росія відмовилася зберігати свій газ у підземних сховищах України через те, що з них зникли 8 мільярдів кубометрів російського блакитного палива. Пізніше було уточнено, що йдеться про газ, який начебто зник кілька років тому.

У відповідь прем'єр Юлія Тимошенко заявила, що Україна вчасно розраховується з РФ за спожите паливо і закликала "Газпром" не робити гучних заяв на адресу України, а продемонструвати злагоджену роботу.

У свою чергу, в НАК "Нафтогаз України" повідомили, що з 2006 року в підземних сховищах України взагалі не зберігається російського блакитного палива.

Читайте також:

Нафтогаз: в українських сховищах нема газу "Газпрому"

Делегація "Нафтогазу" поїхала до Москви змінювати газові контракти

"Газпром" звинуватив Україну у крадіжці 8 млрд кубометрів газу

Тимошенко порадила "Газпрому" не розкидатись гучними заявами

ВідеоСоколовський про "Газпром"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: