СП: голова Верховного суду перетворив суди на механізм рейдерства

Секретаріат президента звинувачує Василя Онопенка в "антисуспільній трансформації судової гілки влади".

Голова Верховного суду Василь Онопенко має розпочати вирішення проблем у судочинстві з себе, перш ніж висловлювати претензії главі держави.

Так заступник глави Секретаріату президента Ігор Пукшин прокоментував відкритий лист Онопенка до президента Віктора Ющенка.

За словами Пукшина, саме за головування Онопенка українська система судочинства перетворилася із джерела справедливості для всіх громадян на механізм політичного та економічного рейдерства для його партійних колег.

"Фактично суди стали закритими акціонерними товариствами, де політичні побратими пана Онопенка отримали контрольний пакет", – заявив Пукшин.

"Роль голови Верховного суду в антисуспільній трансформації судової гілки влади є визначальною. Адже він як вищий посадовець системи жодного разу не висловив принципову публічну позицію щодо критичної ситуації у судочинстві, щодо масових та системних проявів корупції та найбільш кричущих злочинів за участю людей у суддівських мантіях", – зауважив чиновник.

"А якщо згадати справу судді Келеберди, який виніс незаконну ухвалу щодо призупинення дії указу президента про розпуск Верховної ради і призначення дострокових виборів, то впродовж півроку після відповідного рішення суду, яке визнало незаконність цієї ухвали, Вища рада юстиції навіть не позбавила Келеберду суддівського звання", - наголосив Пукшин.

Як повідомлялося, 10 березня голова Верховного суду Василь Онопенко звернувся з листом до президента, у якому закликав Ющенка якнайшвидше вирішити питання щодо призначень на посади суддів, які призначаються вперше.

Голова ВСУ занепокоєний тим, що ситуація з призначеннями президентом суддів на посаду набула критичного характеру.

Він зауважив, що звернутися до глави держави з таким листом його змушує питання, яке за Конституцією є виключною компетенцією президента і вирішення якого має істотне значення для стану правосуддя в Україні.

Упродовж тривалого часу, наголошується в листі, президент не здійснює таких призначень, чим фактично заблоковано формування суддівського корпусу України. Останній указ про призначення суддів було видано ще на початку листопада минулого року. До того ж, за словами Онопенка, аналіз цих указів свідчить про вибірковий підхід при включенні кандидатур на ці посади, коли кандидати в одні суди призначалися практично без затримок після надходження подання Вищої ради юстиції, а рішення щодо кандидатів в інші суди відкладалися на багато місяців.

Внаслідок тривалих затримок на сьогодні у Секретаріаті президента накопичилося понад 250 подань Вищої ради юстиції щодо призначення на посаду судді вперше. Це становить майже чверть існуючих вакансій у місцевих судах, зокрема й спеціалізованих.

Читайте також:

Правозахисники визнали Україну вільною країною

У Львові говорять, що суддю Зварича спіймали через сайт "Однокласники"

Фірташ буде судитися з "Нафтогазом" у Стокгольмському суді

Суд скасував виправдувальний вирок "чорному трансплантологу"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: