СП: "Нафтогаз" не має грошей, щоб заплатити Росії, та шукає кредит

Секретаріат президента попереджає, що Україна має тільки 20% грошей, необхідних для оплати російського газу.

Станом на вечір середи, 3 червня, "Нафтогаз України" зібрав тільки 20% коштів, необхідних для розрахунку з Росією за спожитий у травні газ.

Про це заявив уповноважений президента з питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

За його словами, у травні до України було імпортовано 2,3 мільярда кубометрів газу для внутрішнього споживання і закачування до підземних сховищ. Вартість цього блакитного палива становить близько 620 мільйонів гривень. За словами чиновника, "Нафтогаз" акумулював зараз тільки 120 мільйонів гривень.

Соколовський непрямо підтвердив, що зараз "Нафтогаз" веде переговори про залучення кредиту для виконання своїх зобов'язань по імпортних контрактах. Зокрема, було підтверджено інформацію про переговори з російськими банками.

Уповноважений глави держави з енергетичних питань додав, що кредитний ресурс, можливо, буде наданий "Нафтогазу" під заставу блакитного палива закачаного до сховищ.

Нагадаємо, протягом останнього часу представники російської сторони неодноразово висловлювали побоювання стосовно того, що Україна може не розплатитися з "Газпромом" за спожите паливо.

Зокрема, у середу, 3 червня прем'єр-міністр РФ Володимир Путін попередив, що в разі, якщо Україна не заплатить за газ, Росія знову, як взимку цього року, припинить поставки блакитного палива до Європи. Путін також нагадав, що РФ неодноразово зверталася до європейських країн із проханням надати Україні кредити, втім сама вирішувати матеріальні проблеми сусіда не збирається.

Раніше сумніви у платоспроможності України висловлювали російський президент Дмитро Мєдвєдєв і голова "Газпрому" Олексій Міллер.

В той же час, українська сторона ці заяви спростовувала. Зокрема, міністр палива та енергетики Юрій Продан заявив, що у встановлені терміни, до 7 червня Україна заплатить за газ.

А посол України при Євросоюзі Андрій Веселовський звинуватив Росію в тому, що своїми газовими заявами вона хоче посіяти паніку.

На думку дипломата, РФ хоче створити враження про "гіпотетичну" на сьогоднішній день неплатоспроможність України. В той же час, посол впевнений що українська сторона вчасно розплатиться за спожиті енергоресурси.

Читайте також:

Євросоюз відправив до Києва газову комісію

"Нафтогаз" візьме гроші на російський газ з банків РФ

Путін погрожує влітку перекрити газ Європі

Український посол: Росія сіє паніку та створює вакханалію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: