СП радить Ющенку не давати мільярд на боротьбу з грипом

Секретаріат президента підкреслює, що фінансування за рахунок коштів Нацбанку дестабілізує фінансовий сектор.

Перший заступник глави Секретаріату президента Олександр Шлапак радить главі держави Віктору Ющенку накласти вето на закон про виділення 1 млрд гривень для боротьби з епідемією грипу.

"Я буду радити президенту застосувати вето до цього документа й замінити джерела його виконання", - сказав Шлапак.

Перший заступник глави Секретаріату зазначив, що цей закон дотепер не підписаний, оскільки він передбачає фінансування за рахунок коштів Національного банку, що може призвести до дестабілізації фінансового сектору. "Це повинні бути бюджетні кошти, а не емісійні, надруковані Національним банком", - підкреслив він.

На його думку, прем'єр-міністр Юлія Тимошенко спеціально провокує Ющенка на конфлікт. "Прекрасно знаючи ставлення президента до ініціативи друкувати емісійні гроші, прем'єр-міністр наполягає саме на такому вирішенні питання, тим самим, на мій погляд, провокуючи конфлікт, а не бажаючи його вирішити", - сказав Шлапак.

Він підкреслив, що є інший механізм для виділення коштів, необхідних для боротьби із грипом.

Нагадаємо, Верховна рада 3 листопада внесла зміни до держбюджету на 2009 рік і виділила 1 млрд грн на лікування і профілактику грипу в Україні.

Гроші передбачається направити на забезпечення усіх лікарень країни необхідними ліками та обладнанням для діагностики хвороби та протидії поширення епідемії грипу, а також для отримання громадянами професійної медичної допомоги та безкоштовних ліків.

Профінансувати витрати зобов’язали Нацбанк за рахунок перевищення валових доходів над витратами - сума коштів, яку планувалося направити на підготовку до Євро-2012, зменшена з 9,8 млрд грн до 8,8 млрд грн.

Але в Нацбанку запевняють, що розподіляти буде нічого: НБУ попередив, що 1 млрд грн у нього немає. За словами першого заступника голови НБУ Анатолія Шаповалова, за підсумками 9 місяців прибуток НБУ склав всього 608 млн грн.

Читайте також:

Нацбанк відмовився дати мільярд на боротьбу з грипом

Рада виділила додатковий мільярд на боротьбу з грипом

У Харкові випущено першу партію противірусного препарату "Тамівір"

Замість марлі для пов'язок у Держрезерві України знайшлися протигази для коней

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: