СП: Росія будь-коли може виставити Україні штраф на 8 мільярдів

За даними ЗМІ, у додатку до газового контракту з Росієї залишився пункт про штрафні санкції. Це підтвердив і представник президента.

Додаток до газового контракту
ІМК
Росія не скасовувала штрафних санкції до України за недобір газу, йдеться в опублікованому українськими ЗМІ додатку до контракту "Газпрому" і "Нафтогазу".

Згідно з додатком №1, українська та російська сторони зобов'язалися: "Газпром" - продати, а "Нафтогаз" - прийняти в період з 1 січня 2009 року по 31 грудня 2019 природній газ на умовах DAF у кількості 33,51 млрд куб. м в 2009 році, 33,75 млрд куб.м в 2010 році, а починаючи з 2011 року - 52 млрд куб.м щорічно та сплатити за поставлений газ на умовах чинного контракту.

Як пише ІнтерМедіаКонсалтінг, згідно з пунктом 4 цього додатку, у випадку "протиріччя положень цього додатку та контракту діють положення додатку. Інші умови контракту залишаються незмінними і обов'язковими для сторін". Таким чином, згідно з цим пунктом додатку до газового контракту, інші умови контракту залишаються незмінними, тобто, мова не йде про скасування штрафних санкцій.

Коментуючи цю інформацію, представник президента з міжнародних енергетичних питань Богдан Соколовський заявив, що штрафні санкції до України за недобір газу РФ просто відтермінувала.

"За оперативною інформацією, штрафні санкції в обсязі порядку 8 мільярдів доларів на Україну просто відтерміновані на час виборів безвідносно до результатів їх завершень", - заявив він.

На думку Соколовського, Росія "будь-коли, доки будуть залишатися цінними ці контракти" може пред'явити претензії Україні за недобір газу.

Нагадаємо, у листопаді 2009 року прем'р Росії Володимир Путін публічно підтвердив, що Росія не стягуватиме з України штрафні санкції за недобір газу.

"Газпром" має пряму вказівку, і я це ще раз підтвердив. Жодні штрафи українським партнерам пред'являтися не будуть. У рамках контрактів вони ("Газпром" і "Нафтогаз") повинні там між собою розібратися, але штрафів не буде", - пообіцяв Путін.

Читайте також:

Путін публічно підтвердив: Росія не штрафуватиме Україну

Росія залишила у газовому контракті з Україною пункт про штрафи

Росія погодилася змінити газові контракти з Україною

Ющенко попередив про 8-мільярдний штраф за російський газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: