СП: Росія готується використовувати "газовий важіль" на виборах

Представник Ющенка з міжнародної енергобезпеки Богдан Соколовський вважає, що заява Дмитра Мєдвєдєва - газовий виборчий бюлетень.

Богдан Соколовський
Офіційний сайт Президента України
Богдан Соколовський побачив "газовий важель" у заяві Мєдвєдєва
Заява Президента РФ Дмитра Мєдвєдєва щодо українсько-російських відносин є сигналом до можливого використання Росією “газового важеля" під час президентської виборчої кампанії в Україні, вважають в Секретаріаті президента.

Про заявив представник президента з питань міжнародної енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

"Я б дуже не хотів, аби на додачу до інших нечесних бюлетенів додався ще потужний газовий виборчий бюлетень. Але тональність поведінки російської сторони за останні півроку дає підстави переживати за такий розвиток подій", - сказав він.

Щодо змісту заяви президента РФ у частині співпраці в енергетичній сфері Соколовський висловив подив "абсолютно відірваним від реалій трактуванням".

"Те, що стосується частини енергобезпеки - абсолютно спотворені, на мій погляд, речі, які не прикрашають ані президента Росії, ані Російську Федерацію загалом. Оскільки йде якесь відірване від реалій трактування, зокрема, погроз щодо газотранспортної системи", - сказав Соколовський.

У зв`язку з цим він відзначив, що в січні цього року Україна продемонструвала всьому світу, що технологічний стан її газотранспортної системи відповідає всім необхідним міжнародним критеріям.

Крім того, Соколовський нагадав, що в березні Україна і Євросоюз підписали спільну заяву щодо планів модернізації української ГТС, в якій закріплено можливість участі в цьому процесі всіх зацікавлених партнерів.

У зв`язку з цим він відзначив, що до цього часу російська сторона не виявила офіційної практичної зацікавленості в участі в даному проекті. "З російського боку поки що самі розмови. Або вони не готові, або вони бояться. Хоча я переконаний, що російські технології не гірші за європейські. Можливо, у росіян бракує технологічної відваги", - відзначив він.

Як повідомлялося, зокрема, у зверненні Мєдвєдєва до президента Віктора Ющенка сказано: "Складається враження, що в Києві послідовно добиваються розриву економічних зв`язків, що склалися з Росією, насамперед у сфері енергетики".

В результаті, за словами президента, під загрозу поставлено стабільне використання нашими країнами фактично єдиної газотранспортної системи, що забезпечує енергетичну безпеку Росії, України, багатьох європейських держав.

Нагадаємо, зараз Україна очікує на офіційну реакцію Віктора Ющенка на звинувачення його російського колеги Дмитра Мєдвєдєва в антиросійській політиці українського керівництва. Після цього має послідувати й офіційна реакція вітчизняного МЗС.

Читайте також:

Заява Мєдвєдєва - закид всій Україні, а не лише Ющенку

Замість реагувати на Мєдвєдєва Ющенко повчає Тимошенко

Росія обіцяє не розривати дипломатичні стосунки з Україною

Мєдвєдєв пригадав Ющенку усі його антиросійські провокації

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: