СП: Україна отримала більшу частину родовищ біля Зміїного

Президентській команді сподобалося рішення суду щодо статусу острова Зміїний. В СП вважають, що Україна отримала багато енергоресурсів.

Рішення Міжнародного суду ООН у Гаазі у справі про делімітацію континентального шельфу та виключні економічні права України і Румунії щодо острова Зміїний є позитивним, адже вирішує проблеми у відносинах двох країн.

Про це заявив заступник голови Секретаріату президента Андрій Гончарук.

"Рішення суду було ухвалене одностайно і всебічно обґрунтоване з точки зору міжнародного морського права та розроблених ним у ході тривалої практики методів делімітації", – зазначив Гончарук. Він звернув увагу на те, що суд відхилив низку вимог румунської сторони, зокрема про те, що Зміїний був включений до складу СРСР всупереч міжнародним документам.

Крім того, Україна отримала контроль над важливими родовищами корисних копалин. "Лінія делімітації, проведена судом, засвідчила: Зміїний має також континентальний шельф та виключну економічну зону поза межами цієї смуги", – зазначив Гончарук.

Він нагадав, що в результаті визначеної судом лінії делімітації морські простори в її районі співвідносяться як 2,1:1 на користь України. "На стороні України залишилися практично всі розвідані нафтогазові родовища", – наголосив заступник голови СП.

На його переконання, встановлення чіткої лінії розмежування створить сприятливі умови для залучення кожною зі сторін іноземних інвестицій з метою розвідки та експлуатації природних ресурсів у цій частині Чорного моря.

Нагадаємо, сьогодні Гаазький суд визначив, що острів Зміїний не може вважатися частиною прибережної лінії України при визначенні серединної лінії при делімітації континентального шельфу та виключної економічної зони країни.

У вітчизняному Міністерстві закордонних справ висловили задоволення судовим рішенням.

На думку українських дипломатів, важливо, що в українсько-румунських відносинах було знято останню проблемну ситуацію. Крім того, в МЗС України лінію розмежування морського шельфу навколо Зміїного назвали компромісною.

Сподобалося українській стороні і визнання Зміїного островом.

Читайте також:

Гаазький суд виніс вирок по Зміїному

Україна задоволена рішенням по Зміїному

На острові Зміїному за 30 років буде "зона-сад"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: