СП: вибори президента мають відбутися 17 січня. Все інше - незаконно

У Секретаріаті президента вважають призначення дати президентських виборів на 25 жовтня суто політичним рішенням.

Верховна рада має виключне право встановлювати дату президентських виборів, але не може встановлювати цю дату довільно.

Про це заявила заступник глави Секретаріату президента – представник президента в Центрвиборчкомі та Конституційному суді Марина Ставнійчук.

За її словами, визначення іншої, ніж 17 січня дати наступних чергових президентських виборів є порушенням Конституції.

ВР ухвалила політичне рішення по даті виборів, ініціатором якого був народний депутат від НУ-НС, член "Народної самооборони" Геннадій Москаль, сказала вона.

Коментуючи заяву народного депутата від БЮТ Андрія Портнова про те, що в разі визнання неконституційною постанови парламенту про призначення президентських виборів на 25 жовтня парламент може повторно прийняти таку постанову, Ставнійчук сказала: "Це безглузді коментарі… Ними рушиться правова система держави".

Ставнійчук також повідомила, що президент Віктор Ющенко найближчим часом внесе на розгляд Верховної ради зміни до закону про президентські вибори.

За її словами, глава держави запропонує нову редакцію цього закону перш за все для того, щоб привести норми цього закону у відповідність до тих норм Конституції, в яких йдеться про обрання президента.

Крім того, в своїх пропозиціях Ющенко торкнеться процедури формування дільничних виборчих комісій та інших змін виборчого законодавства.

Нагадаємо, 1 квітня Верховна рада ухвалила рішення про те, що наступні президентські вибори відбудуться 25 жовтня цього року.

Одразу після призначення президентських виборів на 25 жовтня Віктор Ющенко заявив, що вважає це рішення неконституційним і оскаржив його у КС. Проте вже через декілька днів повідомив, що готовий погодитися на ці "дострокові" вибори, якщо вони пройдуть разом з парламентськими.

Читайте також:

Томенко: наступного президента оберуть у парламенті, а вибори ВР скасують

Тігіпко: перед виборами президента у парламенті слід переобрати ВР

Литвин переконаний, що вибори мають перенести з жовтня на січень

Мін’юст: більшість українських партій бреше

ВідеоСтавнійчук про вибори президента

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: