СП: Ющенко оскаржить у суді перенесення виборів президента

У Секретаріаті президента переконані, що рішення Верховної ради про перенесення президентських виборів є неконституційним.

Заступник глави Секретаріату президента Марина Ставнійчук не виключає, що президент Віктор Ющенко звернеться до Конституційного СУДУ щодо рішення Верховної ради про призначення виборів глави держави на 25 жовтня 2009 року.

Про це вона сказала сьогодні на брифінгу.

За словами Ставнійчук, сьогоднішнє рішення парламенту про призначення дати виборів президента є неконституційним і змушуватиме главу держави звернутись до Конституційного суду. При цьому вона рекомендуватиме йому визначити це подання як невідкладне.

Вона заявила, що, ухвалюючи сьогоднішнє рішення, парламент керувався виключно політичною доцільністю, а не юридичними нормами. За словами заступника глави Секретаріату президента, стаття 103 Конституції чітко визначає, що вибори президента відбуваються в останню неділю останнього місяця, останнього року повноважень діючого глави держави.

Ставнійчук нагадала, що, на відміну від попередньої редакції Конституції (до змін у 2004 році), де була чітко визначена дата президентських виборів, в положеннях чинної Конституції змінена методологія визначення цієї дати.

"Парламент, нехтуючи чітко визначеною методологією, в черговий раз зайнявся питанням політичної доцільності", - сказала Ставнійчук.

Вона не виключила, що таким чином ВР намагалася убезпечити себе від оголошення дострокових парламентських виборів, "хоча про них сьогодні не йдеться".

У свою чергу, заступник глави Секретаріату президента Ігор Попов заявив, що саме парламент має повноваження визначати дату президентських виборів, але рішення, прийняте сьогодні Верховною радою, є неоднозначним.

"Сьогодні Верховна рада 401 голосом вирішила пожартувати над народом України", - сказав Попов.

Як повідомляв ТСН.ua, сьогодні, 1 квітня, Верховна рада призначила вибори президента на 25 жовтня 2009 року.

За відповідну постанову проголосував 401 народних депутат із 422 зареєстрованих у сесійній залі - 174 депутати від Партії регіонів, 155 – від БЮТ, 26 – від НУ-НС, 27 – від КПУ, 19 – від Блоку Литвина.

Постанова набирає чинності з моменту опублікування.

Читайте також:

Вибори президента відбудуться 25 жовтня 2009 року

Симоненко вимагає скасувати посаду президента

Янукович за тиждень напише нову Конституцію

Ющенко пропонує переобрати себе у січні

ВідеоЮщенко оскаржить дату виборів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: