СП: газові заяви Росії - фарс

У Секретаріаті президента знову заявили, що Україна Росії нічого не винна.

"Нафтогаз" має борг лише перед RosUkrEnergo у розмірі 1,26 млрд. доларів, тому заява президента Росії про необхідність стягнути борг "Нафтогазу" в об'ємі 2,4 млрд. доларів безпідставні.

Так вважає перший заступник глави Секретаріату президента Олександр Шлапак.

"Нафтогаз України" не має прямих взаємин з "Газпромом", тому питання про заборгованість НАК перед російською газовою компанією безпідставні. Розмови про передачу якихось матеріалів до судів - лише політичний фарс", - цитує слова Шлапака прес-служба Секретаріату.

Олександр Шлапак
УНІАН
Олександра Шлапака дивують заяви "окремих керівників нашої північної сусідки"
Перший замглави Секретаріату також підкреслив, що заявлене главою "Газпрому" Олексієм Міллером підвищення вартості природного газу для України з 2009 року з нинішніх 179,5 доларів за тис. куб. м до нібито ринкової ціни 400 доларів за тис. куб. м необґрунтоване, оскільки ця ціна сильно завищена.

"Якщо на початку поточного року середньоєвропейська ціна газу складала більше 400 доларів, то на початок четвертого кварталу вона впала майже наполовину. Фахівцями прогнозується подальше зниження світових цін на природний газ, тому газ для українських споживачів повинен купуватися Україною за значно нижчою ціною, ніж та, про яку було заявлено керівництвом Росії", - сказав Шлапак.

Газпром
УНІАН
У Секретаріаті президента стверджують, що перед "Газпромом" Україна боргів не має
Шлапак нагадав, що згідно загальносвітовій практиці нафта і окремі продукти її переробки використовується як альтернативний природному газу ресурс енергії, а з серпня поточного року спостерігається істотне падіння світових цін на нафту - з 140 доларів до менш ніж 50 доларів за барель.

"Саме тому вважаємо за необхідне передбачити в контракті на постачання газу можливість коректування протягом року ціни на природний газ відповідно до світових коливань", - відзначив він.

Шлапак також нагадав, що подібні заяви "окремих керівників нашої північної сусідки" можна чути щорік в період завершення переговорів в газовій сфері на наступний період.

"І цей рік не став виключенням. Висловлювання Дмитра Мєдвєдєва прозвучало саме тоді, коли "Нафтогаз України" і "Газпром" вже були готові до підписання остаточного варіанту договору про співпрацю в газовій сфері", - сказав він.

Нагадаємо, сьогодні делегація "Нафтогазу" домовилася з "Газпромом" про виплату частини боргу до 1 грудня.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: