СП знову звинуватив Тимошенко і Росію в газовій змові

У Секретаріаті побоюються, що Україна накопичить борги за блакитне паливо, а потім постраждає через них під час президентських виборів.

Зволікання керівництва українського уряду в питанні офіційного і прозорого врегулювання контрактних зобов'язань щодо проплати за російський газ створює загрозу того, що наприкінці року РФ висуне Україні серйозні боргові претензії.

Про це заявив уповноважений президента з міжнародних питань та енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

На думку представника СП, претензії Росії щодо газових боргів можуть стати важелем політичного тиску на Україну під час президентських виборів.

"Нещодавні заяви російського керівництва свідчать про те, що тепер наприкінці кожного місяця існує загроза припинення поставок і транзиту природного газу за одностороннім рішенням російської сторони", – наголосив Соколовський.

На його думку, одна з головних причин виникнення цієї проблеми - наявність принципу "бери або плати" в українсько-російському газовому контракті при відсутності в контракті про транзит палива жодних гарантій поставок російською стороною газу в українську ГТС для подальшого його транзиту європейським споживачам.

Посилаючись на попередню інформацію, чиновник СП повідомив, що під час переговорів, проведених на міжкорпоративному рівні у січні та лютому, "Газпром" погодився на ігнорування принципу "бери або плати" в перші два місяці поточного року і за цей період прийняв від "Нафтогазу" оплату скорочених на 1,5 мільярда кубометрів обсягів газу "за фактом". Але офіційно російська сторона не підтвердила цієї норми на 2009 рік у цілому.

Соколовський нагадав, що відповідно до контракту, українська сторона в 2009 році зобов'язана заплатити російській стороні за 40 мільярдів кубометрів газу. Незважаючи на це, керівництво українського уряду задекларувало суперечливий з точки зору міжнародного права намір розрахуватися лише за 33 мільярди, відзначив чиновник.

"Офіційне врегулювання цього питання в контракті мало б стати пріоритетом для керівництва уряду, юристів і народних депутатів, які були причетними до підготовки й підписання невигідних Україні газових контрактів від 19 січня 2009 року і в такий спосіб щонайменше "підставили" державну компанію НАК "Нафтогаз України", а головне – українську державу", – додав Соколовський.

Нагадаємо, про те, що РФ може перекрити Україні газ у разі несплати за спожите блакитне паливо 5 березня заявив російський прем'єр Володимир Путін.

Він сказав про це, коментуючи події в будівлі НАК "Нафтогаз України", де 4 березня СБУ провела обшук, намагаючись, зокрема, знайти оригінали українсько-російських газових угод.

Вилучення цих документів, за словами представників "Нафтогазу", могло призвести до проблем із розрахунками за спожите російське паливо.

В той же час, Україна повністю розрахувалася з російським "Газпромом" за блакитне паливо, спожите в лютому.

Читайте також:

Путін замислився про альтернативний газогін через дії СБУ

СБУ порушила кримінальну справу через "контрабанду газу"

Європа просить Росію більше не перекривати газ і не нападати на сусідів

Хорошковський попередив, що "Альфа" може піти на штурм Кабміну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: