СП звинуватив Тимошенко в політичних доносах на користь Росії

В Секретаріаті президента заперечили чутки про газові проблеми України та звинуватили прем'єра Тимошенко в політичних доносах на користь російської влади.

Представник президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський назвав необґрунтованими звинувачення російських прем'єра Володимира Путіна та президента Дмитра Мєдвєдєва в можливому зриві Україною поставок газу з РФ. Крім того, представник СП звинуватив прем'єра Юлію Тимошенко в політичних доносах на користь російських політиків.

"Я відразу хочу відмести всі ці інсинуації, оскільки це абсолютно не відповідає дійсності", - сказав чиновник про звинувачення у газових проблемах. При цьому він відзначив, що контракти на транзит газу та на його закупівлю, які були укладені в січні 2009 року, між собою ніяк не пов`язані – ні юридично, ні фізично.

"Тому сьогодні українська сторона, маючи 27 мільярдів кубометрів газу в підземних сховищах і маючи відремонтовану, технічно справну газотранспортну систему, абсолютно гарантовано забезпечить транзит російського природного газу через нашу територію, якщо такий газ надійде в українську газотранспортну систему", - запевнив Соколовський.

За його словами, "російські керівники почали свою пропагандистську, дискредитивну лінію проти української держави, як вони самі зазначають, після телефонної розмови з прем`єр-міністром України Юлією Тимошенко".

"На мою думку, це вкрай негативне явище, оскільки вперше в новітній історії України прем`єр-міністр нашої держави замість того, щоб вирішувати питання щодо проплати за газ і взагалі щодо життя газового сектора української держави, звертається не до президента, не до українського парламенту, не до українського уряду, не до НАК "Нафтогаз України", а робить фактично політичний донос за кордон, і на підставі цього політичного доносу, керівники сусідньої держави поширюють неправдиву інформацію нашим західним партнерам", - відзначив представник СП.

Також Соколовський зауважив, що за десять місяців Україна купила 19 мільярдів кубометрів російського газу (плановий обсяг 31,667 мільярда кубометрів) на суму 4,59 мільярда доларів, з яких половина – це запозичені кошти.

При цьому він додав, що недобір Україною російського газу становив 12 мільярдів кубометрів, за який зберігається загроза штрафних санкцій на суму майже 8 мільярдів доларів.

Нагадаємо, раніше Путін і Мєдвєдєв заявили, що Україна може зірвати поставки російського газу до Європи. Зокрема, Путін послався на телефонну розмову з Юлією Тимошенко, яка начебто звинуватила у перешкоджанні нормальним газовим відносинам Віктора Ющенка.

Президентська сторона цю інформацію категорично заперечила.

Читайте також:

Путін: Ющенко заважає власному уряду платити за російський газ

Ющенко: газові домовленості зробили Україну російською колонією

Мєдвєдєв: виборчі перегони заважають Україні платити за газ

ВідеоСП звинуватив Тимошенко в доносах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: