Спалах дифтерії в Україні: чи вакцинуватися від хвороби та як її розпізнати

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Лише за останній тиждень стало відомо про майже два десятки хворих.

Раптовий спалах дифтерії показав: в Україні бракує ліків від цієї хвороби, а населення не знає, чи робити від неї вакцини. Наскільки небезпечна ця хвороба, розповіли у "Сніданку з 1+1".

Лише за останній тиждень в Україні дифтерію виявили майже у двох десятків людей. Сімейний лікар з Ужгорода Віктор Петров пояснює, що виявити дифтерію складно, бо вона не має чітко виражених симптомів. 

"Дуже сильно нагадує тонзиліт або ангіну. При дифтерії не буде боліти горло надзвичайно сильно. Може бути температура, яка коливається до 38", - каже лікар. Він додає, що "найстрашніше у дифтерії - це ускладнення".

Лише аналізи можуть показати небезпечну паличку. Таких пацієнтів одразу шпиталізують. При важкому стані порятунком для них є сироватка, але виявилося, що в Україні на неї дефіцит. 

На Закарпаття привезли 8 флаконів сироватки дифтерійного антитоксину, але цієї кількості достатньо, аби врятувати одну людину у важкому стані. Щоб привезти в Ужгород, ці ліки забрали із сусідніх Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької областей.

Лікар розповідає, як можна підхопити цю хворобу. "Повітряно-крапельний шлях - раз. При чханні і при розмові. Якщо ми їдемо в громадському транспорті і поторкали ручки. Подихали повітрям, посиділи на сидінні", - розповідає терапевт Наталія Гордієнко.

Сімейний лікар, терапевт чи лор – це ті спеціалісти, до яких необхідно звертатися невідкладно.

"Захворювання розвивається швидко. Коли заболіло горло і протягом доби наші домашні засоби не допомогли, то ми йдемо до лікаря сьогодні ввечері, а не завтра вранці. Ми не втрачаємо час. Тому що це загрожує наслідками", - зазначила терапевт.

Якби на Закарпатті вчасно не діагностували дифтерію, наслідки для п'ятнадцяти пацієнтів могли бути невтішними.

"За статистикою, ті особи, які інфіковані токсигенним штамом, можуть загинути у разі не введення їм сироватки в перші три доби після появи захворювання. І така летальність може становити 50%", - уточнив лікар Петров.

Аби не захворіти на дифтерію – дорослим необхідно раз у 10 років робити щеплення. Згідно з календарем щеплень, в дитячому віці - це два, шість і шістнадцять років. Вакцина для щеплень проти дифтерії в Україні є і вона безкоштовна.

Нагадаємо, 27 жовтня повідомлялося, що в Ужгород доставили 8 флаконів сироватки дифтерійного антитоксину із сусідніх Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької областей. 

Відео На Закарпаття доправили сироватку від дифтерії

Вісім доз антитоксину надали сусідні області - Львівська, Чернівецька та Івано-Франківська. До Ужгорода, де кілька днів було недостатньо вакцини, її привезли спеціальним транспортом. Запас - 8 доз - там вкололи лише чотирьом пацієнтам. Нагадаємо, тиждень тому дифтерію виявили в одного студента, згодом ще у двох.  

На Закарпаття доправили сироватку від дифтерії

Залиште свій коментар

Вибір редакції