Спалах гепатиту в Кропивницькому: люди "грішать" на фекалії у дірявому водогоні

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Спалах гепатиту в Кропивницькому: люди "грішать" на фекалії у дірявому водогоні

УНІАН

Хворі з одного району кажуть, що пили воду, котра може бути інфікованою.

У Кропивницькому семеро жителів одного мікрорайону, серед яких двоє маленьких дітей, занедужали на хворобу Боткіна – гепатит А. Хворі підозрюють, що винен у цьому дірявий  водогін, через який вірус міг потрапити у питну воду, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Я грішу тільки і тільки на воду", - каже Олеся Сімухіна. Її рідна сестра і двоє дітей 6 та 1,5 років захворіли на гепатит А. Жінка переконана – вірус підхопили через водогін. "Дуже погано почувалися: висока температура, нудота. Завдяки чому? Завдяки водоканалу і фекаліям у воді", - каже кропивничанка.

Жителі Кропивницького вважають, що занедужали на хворобу Боткіна через дірявий водогін

Жителі Кропивницького вважають, що занедужали на хворобу Боткіна через дірявий водогін

З цим же діагнозом на лікарняних ліжках опинилося ще кілька жителів цього ж кварталу. "Жінка з роботи прийшла, щось погано. В понеділок швидка забрала – гепатит А. Людина не Перекопському також – два тижні. Дзвонив: ти де пропав? Теж гепатит А. Ну, це ж не може бути просто так, тим більше, ми вперше зустрілися в лікарні з дівчиною – ми не знайомі, вони тільки оселилися тут", - каже Юрій Будулатій.

Хворих госпіталізували в міську інфекційну лікарню, медики кажуть, що стан усіх поліпшується. "У дитячому інфекційному відділенні перебувають двоє хворих діточок, і в дорослому інфекційному відділенні перебувають п‘ятеро хворих на вірусний гепатит А. На сьогоднішній день стан всіх хворих ближче до задовільного", - розповіла заступниця головного лікаря Оксана Кабанчук.

Люди підозрюють, що підступний вірус потрапив у водопровідну трубу, яка веде до їхніх будинків, через дірку у водогоні. "Може, каналізація якось підкачується у водопровідну трубу", - вважає Наталя Пазечко. Підозри ґрунтуються на тому, що три місяці тому в усьому районі раптово впав тиск води у кранах – а це, мовляв, свідчить, що рідина кудись тікає із труби.

У водоканалі підвереджують, що тиск зменшився через прихований порив, який вже виявили і ліквідують з дня на день. А от у те, що через дірку в трубі у водогін міг потрапити вірус –спростовують. "Це неможливо, щоб у мережу попала вода або якесь забруднення. Тому що водопровідна мережа знаходиться в цьому районі під постійним тиском", - запевняє директорка водоканалу Валентина Давидчук.

Не вірять в цю версію і в лабораторному центрі – санлікарі вже дослідили проби води у домівках хворих і збудника в ній не виявили. "Вірусний гепатит, тобто антиген до вірусного гепатиту А, в водопровідній і бутильованій воді сьогодні не знайдений", - заявила заступниця директора лабораторного центру Надія Оперчук. Медики кажуть, що спостерігається природний циклічний підйом захворюваності на хворобу Боткіна. Минулого тижня з нею злягли 20 школярів на Чернігівщині, недужих виявили також на Одещині і Харківщині.

Кореспондентка ТСН Олена Шворак

Наступна публікація