Спалах кору на Львівщині. Школу закрили на карантин після того, як захворіло більше 20 учнів

Дата публікації
Перегляди
3042
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Спалах кору на Львівщині. Школу закрили на карантин після того, як захворіло більше 20 учнів

Кір у Києві / Фото: Еспресо.TV

Батьки нарікають, що дирекція школи занадто довго відтягувала з оголошенням карантину, через що захворіло чимало дітей.

На Львівщині стався спалах кору, більше ніж півтисячі учням школи в селі Лапаївка Пустомитівського району довелося піти на карантин.

Батьки учнів нарікають, що перші діти захворіли на кір ще на початку вересня, але дирекція школи нібито довгий час ігнорувала цей факт, через що захворіло чимало дітей.

"Директор каже, що була не в курсі. Відповідно, батьки дітей, які захворіли, не несли довідки до школи. Але ж вибачте, ми в селі живемо... По-друге, вчителі так само бездіють. Два тижні назад у нас був випадок. Хлопчик, який навчається у нашому класі, має сестру з 4 класу, яка хворіла вдома, потім він захворів. І ніхто з наших батьків не в курсі. Наша ж вчителька нас не повідомила. Багато дітей вбереглися би", - розповіла у коментарі ТСН.ua мама другокласника Анастасія Підгурська.

Фото, надані Анастасією Підгурською / Фото: ТСН.ua

За її словами, у шкільної медсестри дійсно було лише три меддовідки від дітей, які захворіли на кір.

Анастасія також додала, що за підрахунками батьків, у їхньому другому класі зараз хворіє 14 дітей, а це майже половина класу. "У 3-Б класі, у яких біля нас кабінет, вже десь п'ятеро дітей хворих. Ніби вже є в іншому червертому класі декілька випадків. В 5 класі дівчинка, і наче в 11-му хтось хворіє", - переповіла мама другокласника інформацію, якою діляться батьки між собою.

У Львові від ускладення кору померла 3-річна дівчинка

У Львові від ускладення кору померла 3-річна дівчинка

Натомість у сільраді кажуть, що зараз не йдеться про такі великі масштаби захворювання.

"Підтверджено діагноз кору в чотирьох дітей. І ми не маємо інформації від батьків, які не зверталися до нашої сільської амбулаторії. Вони могли у Львові піти кудись, і в школу не подзвонити і не повідомити, тому у нас тої інформації немає. Дітей може не бути у школі з різних причин", - повідомив сільський голова Ярослав Заболоцький, який у четвер, 11 жовтня, взяв участь у засіданні комісії районної ради з цього питання.

Він додав, що цього ж дня до школи направили представників районної комісії та бригаду лікарів з райнної лікарні, які мали оглянути дітей і визначити, чи є необхідність закривати шкільний заклад на карантин.

ТСН.ua також вдалося зв'язатися з директором школи Тетяною Малєрик. За її словами, на цей момент школу вже закрили на карантин.

Водночас вона спростувала звинувачення у тому, що діти почали хворіти від самого початку навчання, запевнивши, що про перший випадок кору школі стало відомом лише наприкінці вересня і з того часу вони нібито моніторили ситуацію з тим, щоб не допустити епідемії у школі.

"Перше звернення від санстанції у нас було 21 вересня, прийшов план дій. На той момент хтось із дітей захворів, це був вже лабораторно підтверджений випадок кору. Ми моніторили ситуацію, кількість дітей, що захворіють, збільшувалася, і на даний момент школа закрита на карантин до кінця наступного тижня", - повідомила Малєрик.

За даними директора, на сьогодні попередній діагноз кір лікарі поставили 17-м дітям, з них четверо - лабораторно підтверджені. Загалом у школі вчиться 634 дитини. 

Натомість голова Пустомитівської райдержадміністрації Ігор Хрунь має дещо іншу інформацію. За його даними, зараз діагноз кору лабораторно підтверджений у 24 дітей. Четверо з них - перебувають у стаціонарі районної лікарні, решта - лікуються амбулаторно.

Крім того, районному голові відзвітували про те, що про перший підтверджений випадок кору стало відомо лише у середу, 10 жовтня, а не 21 вересня, як повідомила директор школи. Тож Ігор Хрунь пообіцяв розібратися із цим питанням.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Дата публікації
Перегляди
3042
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація