Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Спалах кору обернувся освітнім скандалом в Одесі: батьки приводять у школи адвокатів і погрожують судом

Департамент освіти тим часом лякає директорів криміналом, якщо ті підуть на поступки невакцинованим дітям.

Через спалах кору одеські учні просиділи вдома майже місяць унаслідок того, що затяглися новорічні канікули. Цього понеділка школярі нарешті пішли до класів, але не всі, бо кілька тисяч нещеплених дітей не пускають ні до шкіл, ні до дитячих садочків, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Прикро, що нас не пускають до школи. Там дуже класні вчителі, вони класно уроки проводять, мені їх не вистачає", - скаржиться школярка Маргарита Петрова. "У мене діти алергіки, їм неможна щеплення. Ми готові перехворіти, але не щеплюватися. Мої діти повинні отримувати такі ж знання, як і інші діти", - вважає мати нещеплених школярів Наталя Петрова.

ВідеоВ Одесі батьки влаштували пікет міськради через те, що їхніх дітей не пускають у освітні заклади

Через спалах кору одеські учні просиділи вдома майже місяць. Цього понеділка школярі, нарешті, пішли до класів, але не всі. 3 тисячі нещеплених дітей не пускають ні до шкіл, ні до дитячих садочків. Саме тому їхні батьки і вийшли сьогодні на пікет до міської ради.

В Одесі батьки влаштували пікет міськради через те, що їхніх дітей не пускають у освітні заклади

Такі, як вона, вийшли на пікет під мерію добиватися від чиновників і освітян права посадити власних дітей за шкільні парти. Юристи, котрі взялися допомагати в цій справі, вже знайшли слабке місце опонента – тиск на директорів шкіл. "Ставимо такий ультиматум: або ви допускаєте дитину в школу, або ми викликаємо поліцію та оформлюємо на вас перевищення службових повноважень. Допускають дітей, усі бояться поліції", - каже працівник юридичної компанії Віктор Білик.

Посадовці ж пояснюють, що проблема наразі не так в освіті, як у загрозі життю та здоров’ю дітей, адже попри те, що захворюваність в області пішла на спад, щодня до лікарень шпиталізують до 18 нових хворих. Тому нещеплених учнів до школи не пускатимуть заради ж їхнього блага. "Ми сьогодні розглядаємо два права: право на отримання освіти і право на життя. Що пріоритетніше?", - питає начальник Одеського  міського департаменту охорони здоров’я Євген Григорьєв. Освітянські керівники так само лякають директорів шкіл кримінальною відповідальністю. "Коли директор школи допускає дитину свідомо, не виконує вказівок – він потрапляє автоматично під дію кримінального кодексу", - твердить начальник департаменту освіти Одеської міської ради Олена Буйневич.

Директори шкіл опинилися у складній ситуації. Очільник одеської гімназії №2 Сергій Вегерчук пояснює, що в його  школі налічується 38 невакцинованих учнів, а адвокати туди ще не приходили, але вже обіцяли це зробити. "Є на підозрі двоє, що можуть привести з понеділка. Ми вже готові до того, якщо навіть нам приведуть і залишать дитину, у нас є аудиторія вільна, де ця дитина буде сидіти, де ми організуємо навчальний процес", - каже він. Інша можливість для невакцинованих учнів не випасти з процесу – це відеоуроки. Однак батькам таке навчання здебільшого не до вподоби, бо немає відсутній зворотній зв’язок з учителем, а частину роботи педагога тоді слід виконувати самим батькам. Із понеділка, якщо ситуацію не буде вирішено, можуть з’явитися навіть перші позову до суду через перешкоджання посадовцями освітнім правам дітей.

Кореспондент ТСН Олена Черняєва

Залиште свій коментар

Вибір редакції