Спалах може бути за два тижні: у МОЗ розповіли про підготовку до нової хвилі COVID-19

Спалах може бути за два тижні: у МОЗ розповіли про підготовку до нової хвилі COVID-19

Фото: КМДА

Новий спалах може статися через "Дельту".

В Україні зафіксовано понад 300 випадків інфікування штамом "Дельта". За прогнозами епідеміологів, від наступного тижня кількість хворих почне відчутно зростати. У зв'язку з потенційною черговою хвилею коронавірусу МОЗ вже почало підготовку до спалаху.

Про це повідомив голова парламентського комітету з питань здоров'я нації, нардеп від "Слуги народу" Михайло Радуцький на своїй Facebook-сторінці.

За його словами, у МОЗ вже працюють у кількох напрямках. Зокрема, визначено 257 "ковідних" лікарень, які поділені на першу та другу чергу. У вказаних медзакладах вже на сьогодні доступні майже 39 тис ліжко-місць, з них 96% з підведеним киснем. Також змінено маршрути госпіталізації пацієнтів до найближчої лікарні і закуплено нові авто екстреної медичної допомоги, які вже працюють у регіонах.

"Навесні, під час піку третьої хвилі, були випадки, коли в одному регіоні лікарні переповнені, а в сусідній області ще достатня кількість вільних місць. Система маршрутів госпіталізації пацієнтів до лікарень має стати більш гнучкою та адаптивною", - сказав Радуцький.

Крім того, оновлюється стандарт лікування пацієнтів з Covid-19, згідно рекомендаціям ВООЗ. Найближчим часом він має бути схвалений.

За даними Радуцького, також закуплено кисневі концентратори для "первинки". Вони призначені для пацієнтів, які перенесли важку стадію хвороби, для подальшої реабілітації вдома.

"Частину концентраторів придбано, інші – до кінця вересня поставлять у регіони", - додав він.

Серед іншого придбали додаткове медичне обладнання, зокрема, 161 комп’ютерний томограф та 148 рентген-апарат; лікарські засоби на суму 105 млн грн, які використовують згідно протоколу лікування пацієнтів з коронавірусом.

В Україні протягом останніх трьох місяців на коронавірус хворіли переважно невакциновані проти COVID-19 громадяни. Лише 0,7% людей - ті, які мали щеплення, і все ж підхопили коронавірус. 

Як повідомлялося, Міністерство охорони здоров'я готується до трьох сценаріїв перебігу нової хвилі COVID-19 в Україні, зокрема "оптимального, песимістичного і помірного". 

А вчені НАН прогнозують зростання кількості нових випадків COVID-19 в Україні вже найближчими днями. За добу фіксуватимуть майже 1300 випадків. Згідно з даними НАН України, зараз середня кількість нових виявлень в країні зросла до 839 осіб на день. За два останні тижні цей показник зріс на 44%.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Міністр Віктор Ляшко про поширення "Дельти" та до чого готуватися українцям

Міністр Віктор Ляшко про поширення "Дельти" та до чого готуватися українцям

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація