Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Спалах сибірки на Одещині: селяни зізнаються, що корови мруть уже давно

Ветеринари терміново вакцинують худобу в Міняйлівці та сусідніх селах.

П'ятикілометрову карантинну зону облаштували довкола села Міняйлівка на Одещині, де зафіксували спалах антраксу. Звідти напередодні з однаковими симптомами шпиталізували п'ятьох місцевих жителів і в одного вже офіційно підтвердили наявність збудника сибірки, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Із села заборонили вивозити м'ясо і молоко, закрили пасовище, а в сусідніх населених пунктах масово вакцинують худобу. Тирсу посипають хлоркою і пропускають транспорт лише через дезінфекційний бар’єр на всіх виїздах із села. У самій Міняйлівці також відбувається масова вакцинація худоби. Селяни ж зізнаються, що корови дохли задовго до того, як інфекцію виявили у людей. "Просто ніхто не говорить правду. Це був не перший випадок. До того ще багато коров померли", - каже місцева жителька Наталя Бакал.

ВідеоП'ятикілометрову карантинну зону облаштували довкола села на Одещині, де зафіксували спалах сибірки

П'ятикілометрову карантинну зону облаштували довкола села Міняйлівка на Одещині, де зафіксували спалах сибірки. Звідти напередодні з однаковими симптомами шпиталізували п'ятьох місцевих жителів. В одного вже офіційно підтвердили наявність збудника сибірки. З села заборонили вивозити м'ясо і молоко, закрили пасовище, а в сусідніх населених пунктах масово вакцинують худобу. 

П'ятикілометрову карантинну зону облаштували довкола села на Одещині, де зафіксували спалах сибірки

Пані Наталя тепер доглядає дітей куми, яку шпиталізували з сибіркою. Пацієнтка в інфекційному боксі, тож спілкуватися з нею можна лише телефоном. Жінка розказала, що вже почувається краще, як і четверо її хворих родичів. "Відсотків на 50 ліпше стало. Лікарі сказали, що будемо лежати. Коли буде все нормально, тоді відпустять додому. Біль іще є, але терпимо", - розповіла постраждала Валентина Юраш.

Аби хвороба не поширилася на худобу в сусідніх селах, туди прибули ветеринари – на допомогу саратським колегам приїхали фахівці з прилеглих районів. "Імунитет випрацьовується протягом двох тижнів. Зараз робимо щеплення та пояснюємо людям, що протягом двох тижнів неможна різати. Майже сто відсотків вакцинуємо, тому що люди бояться – кожен за своє поголів’я. Це їхній додатковий заробіток", - каже ветеринар Віктор Сербінов.

Фахівці пояснюють, що людей навіть не потрібно вмовляти – щойно дізналися про безкоштовну вакцинацію, масово ведуть худобу в центр села. Лише в Петропавлівці щепили  понад дві сотні корів. "Небезпечна хвороба, дуже небезпечна! Обов’язково треба проколоти корів, як належить. Сказали лікарі – значить, так треба", - каже місцевий житель Іван Фанін. "Ми боїмося за своє здоров’я і здоров’я решти людей, тому що багато ж молоко здають. Можна завтра вигнати на пасовище, пити молоко можна", - каже місцева жителька Тетяна Кожухар.

Тим часом фахівці шукають джерело зараження сибіркою – припускають, що інфекція поширилася через паводки. На території сусідньої Молдови постійно після злив розмиває греблю, і брудна вода заливає українські пасовища. "Усі пасовища закриті, працюємо. Взяли аналізи ґрунту пасовищ з різних місць – будемо шукати причину", - пояснив епізотолог Олександр Ревенко.

Ветеринари бідкаються, що останнім часом у службі скорочення, зарплати малі. Наприклад, жінка-фельдшер одна на п’ять сіл і без транспорту – це значно ускладнює виявлення хворої худоби. Отже, постійно існує небезпека зараження селян. Але зараз  головне – крім уже відомих п’яти випадків у Міняйлівці, більше ніхто з людей на сибірку не захворів.

Кореспондент ТСН Сергій Осадчук

Залиште свій коментар

Вибір редакції