Спалах сказу відбувся через лисиць - сенсаційне зізнання ветеринарів
На вакцинацію диких тварин у лісах просто не вистачило коштів.


Головними перенощиками цього смертельного вірусного захворювання є червоні лисиці. Зазвичай, їх теж вакцинують шляхом розкидання у довколишніх лісах приманки, нашпигованої ліками. Цьогоріч коштів вистачило, щоб обробити лише кілька східних областей.
"Саме на околицях, коли є контакт диких тварин і домашніх тварин. От і в нашому випадку контакт відбувся. Три випадки. Дві собаки і кіт. В наслідок цього страждають люди", - повідомив перший заступник голови Державної ветеринарної служби Володимир Горжеєв.
Тим часом новий випадок сказу у вівторок зафіксували на Закарпатті. Хатній і здоровий з вигляду кіт раптом вкусив свою хазяйку. Наступного дня - помер від сказу. У містечку Виноградів оголошено карантин і мобілізацію - усіх чотирилапих на щеплення.
До речі в Києві наразі заборонили продаж собак та котів до тих пір, поки не буде знято карантин зі сказу.
На Харківщині скажені тварини покусали 85 людей
На Черкащині скажений собака покусав дівчинку: батько вбив тварину