Спалах вбивчого коронавірусу. Пасажирам з Китаю в "Борисполі" вимірюватимуть температуру тіла

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Перевірка буде здійснюватися інфрачервоними термометрами.

Через спалах вбивчого коронавірусу з Уханя, який забрав життя 41 особи, в аеропорту "Бориспіль" пасажирам прямих авіарейсів з Китаю співробітники МОЗ вимірюватимуть температуру тіла. Нововведення починає діяти від неділі, 26 січня.

Про це інформують у пресслужбі Міністерства охорони здоров'я України.

У міністерстві наголосили, що саме завтра, 26 січня, запланований найближчий авіарейс з Китаю, який прибуде в аеропорт "Бориспіль". Пасажирів літака зустрічатимуть фахівці санітарно-карантинного підрозділу. Вони здійснюватимуть температурний скринінг за допомогою інфрачервоних термометрів.

У МОЗ зазначили, що 25 січня Всесвітня організація охорони здоров’я оновила рекомендації щодо системи раннього виявлення захворювань на пунктах в’їзду в країни, в яких ще не було зафіксовано інфікування коронавірусом.

Попередній досвід ВООЗ показував, що запровадження скринінгу температури тіла для виявлення потенційних підозрілих випадків коронавірусу вимагало значних інвестицій та не було достатньо ефективним.

При цьому, раніше в організації називали такий метод виявлення хворих в аеропортах дорогим і неефективним. Однак під час спалаху коронавірусу в 2020 році значна частина вбивчого вірусу з Китаю в летовищах було виявлено саме завдяки температурному скринінгу. У МОЗ наголосили, що це значно знизить ризики імовірного збудника хвороби в країну.

Коронавірус у Китаї як уникнути інфографіка_1
ТСН.ua

У міністерстві також зазначили, що для мінімізації ризику інфікування коронавірусом ВООЗ рекомендує звичайні методи профілактики ГРВІ.

З 26 січня (найближчий плановий авіарейс з Китаю) в аеропорту Бориспіль розпочнеться температурний скринінг пасажирів на...

Опубликовано Міністерство охорони здоров'я України Суббота, 25 января 2020 г.

Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами. 

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час - святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують - приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Відео Масової паніки немає: французи тримають ситуацію зі поширенням коронавірусу під контролем

У Франції масової паніки наразі немає. Влада каже, що ситуація під контролем. Усі три пацієнти з підтвердженим зараженням коронавірусом у Франції нещодавно повернулись з Китаю і усі троє нині перебувають в ізоляторі у стабільному стані.  

Масової паніки немає: французи тримають ситуацію зі поширенням коронавірусу під контролем

Вибір редакції