Спалене листя, густий туман і зіпсоване здоров’я: українцям пояснили зв’язок між ними

Дата публікації
Перегляди
9765
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Спалене листя, густий туман і зіпсоване здоров’я: українцям пояснили зв’язок між ними

Фото: Pexels

Фахівці закликають не спалювати опале листя, надто ж у час дії антициклону, коли гази "притиснуті" до поверхні землі.

Погода призвела до того, що понад два десятки рейсів не змогли злетіти в Одеському аеропорту, сталися затримки і в Києві. Екологи пояснили природу такого щільного туману тим, що антициклон не дає можливості розсіюватися газам, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

У повітрі запах диму, але звідки він – густий туман побачити не дає. Знайти вогнище не допомагає і запуск квадрокоптера. Та щойно біла завіса починає танути, знаходиться і джерело диму – невеличке вогнище. Це Валентин обрізав поблизу будинку гілля і підпалив разом з листям. "Воно зараз загасне", - каже здивований від уваги до свого вогнища чоловік.

Екологи радять не палити опале листя: чи готові українці відмовитись від шкідливої традиції

Екологи радять не палити опале листя: чи готові українці відмовитись від шкідливої традиції

Працівники ДСНС йому пояснюють: листя палити неможна. Порушнику загрожує штраф від 170 до 340 гривень. Валентин переконує, що не знав цього і тепер виправиться: "У нас у планах прилад, котрий робить стружку для лісу. Швидше за все, ми його придбаємо, і будемо удобрювати нашу землю".

ДСНС-ники рушають далі та намагаються достукатися до кожного: розкладати багаття небезпечно не лише тому, що воно може поширитися на куди більшу територію, але й шкодить екології. В Олександра уже біля двору купа зібраного гілля – чоловік зізнається, що запалить його, щойно стане не так вогко: "А куди його подіти?" Рятувальники намагаються його переконати не палити, але того навіть штраф не лякає.

Екологи кажуть: чад від кожного такого невеликого вогнища осідає в дихальних шляхах людей. А коли палити починає кожен охочий, це стає небезпечно. "Воно впливає через те, що потрапляє в легені, на шкіру, подразнюються слизові оболонки очей і так далі", - каже В’ячеслав Потапенко. На сполох б'ють і громадські активісти – карта якості повітря у Києві зранку лякає, бо кількість шкідливих речовин суттєво перевищена.

Спеціалісти пояснюють: Україну накрив антициклон, який не дає можливості розсіюватися будь-яким викидам, газам та диму. Тож усе це залишається у нижніх шарах повітря. Тож екологи прохають взагалі нічого не палити. А лікарі радять зменшити кількість і тривалість прогулянок, особливо дітям і вагітним; вікна тримати зачиненими; увімкнути системи кондиціювання та очищення повітря; частіше робити вологе прибирання; більше пити води - близько 2-3 літрів на день для дорослих; під дощем не гуляти, а якщо таки потрапили, за першої можливості прийняти душ. І якщо попри це з’явилися задишка, кашель чи безсоння - якомога швидше звернутися до лікаря.

Кореспондентка ТСН Інна Власова

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
9765
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація