Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Спеціальна експертиза перевірить вислови Лінчевського на наявність в них образи онкохворих

Таке рішення ухвалила дисциплінарна комісія.

Дисциплінарна комісія доручить експертним установам з'ясувати, чи містять висловлювання заступника голови МОЗ Олександра Лінчевського ознаки образи та приниження гідності. Таких висновків дійшли під час засідання комісії сьогодні, 7 червня, передає кореспондент ТСН.

За словами голови комісії, ухвалювати рішення щодо Лінчевського неможливо поспіхом, оскільки "питання моралі і етики майже не регулюються законом".

На початку засідання дисциплінарної комісії під прицілом численних телекамер виступив сам Лінчевський. Він попросив вибачення за те, що якісь його слова могли зачепити так багато людей. Заявив, що просто не підібрав потрібне формулювання.

"Мій виступ був спрямований на захист на підтримку програми лікування закордоном. Я прошу вибачення за невдало підібрані слова, котрі образили пацієнтів та їхніх родичів. Але ці слова, ці гіперболи, ці риторичні запитання були спрямовані на переконання членів Рахункової палати в необхідності підтримки тяжкохворих пацієнтів, якою б дорого вартісною ця підтримка не була", - наголосив Лінчевський.

Засідання щодо Лінчевського
Фото Івана Воробйова/ТСН

Свого колегу підтримала очільниця МОЗу Уляна Супрун: "Я це бачу як атаку на МОЗ, на реформи, на нашу країну і на наше майбутнє. Ми відстоюємо нашого заступника Олександра Лінчевського, він є частиною нашої команди, яка трансформує систему охорони здоров’я і дуже успішно це робить. Мені очевидно, що його слова було вирвано з контексту".

Після обговорення комісія пішла до нарадчої кімнати і за зачиненими дверима обговорила, що робити далі.

"Комісія прийшла до такого висновку: звернутися до Науково-дослідного інституту судової експертизи. Якщо у членів комісії будуть ще пропозиції, то і до інших експертних установ, з пропозицією провести експертизу фрагменту висловлювань Олександра Володимировича Лінчевського та дати висновок про те, чи вирваний цей фрагмент з контексту. Для цього буде вивчена і стенограма засідання, і аудіозапис. Дати висновок про те, чи на думку експертів ці фрагменти містять образу, чи зачіпають честь і гідність громадян, чи ні. І дати відповідь на інші запитання, які ми сформулюємо. І наступне засідання комісії провести в понеділок, 11 червня", - оголосили за результатами наради.

Засідання щодо Лінчевського_5
Фото Івана Воробйова/ТСН

Як відомо, Олександра Лінчевського звинуватили в "образі онкохворих" після того, як на Онкологічному порталі України з'явилась стенограма промови заступника Супрун під час Звіту про результати аудиту ефективності використання коштів держбюджету, виділених МОЗ на лікування українців за кордоном. Сам Лінчевський стверджує, що його слова були вирвані з контексту. 

Кореспондент ТСН Іван Воробйов

Засідання щодо Лінчевського_6
Фото Івана Воробйова/ТСН

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції