Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Спецлітак, який евакуює українців, вилетів з охопленого вірусом Уханя. Де ізолюють людей, досі не відомо

Спецлітак, який евакуює українців, вилетів з охопленого вірусом Уханя. Де ізолюють людей, досі не відомо

До України літак прилетить вранці 20 лютого.

Евакуація українців з охопленого вірусом Китаю розпочалася. Спецлітак вилетів з аеропорту міста Ухань до України. Утім, до якого міста евакуюють людей, і де їх розмістять, тримають у таємниці, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Усі охочі українці покидають епіцентр епідемії місто Ухань у масках та з прапорами. На спецрейс додому вони з'їхались автобусами з усієї провінції Хубей. Реєструються у порожньому аеропорту.

Перед тим, як пасажири потрапили на борт, медики перевірили їхній стан здоров'я. Щоб люди поменше контактували між собою, на борту створили кілька окремих зон. Також у літаку перебувають троє медиків. Вони мають постійно стежити за станом пасажирів. На борт, як оголошували раніше, потрапили пасажири, в яких немає симптомів захворювання.

Місце, куди на карантин в Україну попрямує рейс, Міністерство охорони здоров'я тримає в секреті. "Місце розміщення не розголошується з метою забезпечення безпеки громадян", - каже очільниця відомства Зоряна Скалецька.

Відео Український спецлітак вилетів із евакуйованими людьми з китайського Уханя

Кількасот мандрівників із круїзного лайнера неподалік Японії зійшли на берег після двох тижнів ізоляції через коронавірус. Покидають судно лише ті, в кого немає симптомів. Як повідомляє японська влада, висадка з лайнера триватиме кілька днів. Більше про коронавірус   

Український спецлітак вилетів із евакуйованими людьми з китайського Уханя

Раніше також звучало, що спецборт може приземлитись у Львові. Область готова його прийняти, але розміщувати евакуйованих не буде. Принаймні про це заявили на брифінгу в ОДА, який терміново зібрали для журналістів.

Цьому не повірили у Винниках біля Львова. Там уранці раптово почали евакуювати пацієнтів місцевого шпиталю. Пацієнти кажуть, що планові оперативні втручання скасували. Медперсоналу теж сказали розходитися.

У департаменті охорони здоров'я спершу повідомили, що в шпиталі готують операційні на випадок аварійної посадки літака, згодом повідомили, що це були звичайні навчання. "Були проведені симуляційні навчання, і після того, як ми не змогли їх повноцінно закінчити було прийнято рішення штабом. Зупинити ці навчання. В госпіталь на карантин нікого не збиралися везти і не привезуть", - каже генеральний директор госпіталю Ветеранів війни Максим Прокопенко. Зараз, за словами адміністрації, лікарня працює у штатному режимі.

В уряді ж запевняють, що усі заходи, щоб евакуйовані були в безпеці, а потенційна інфекція не поширилась Україною, сплановані. "Жодних маніпуляцій ми не боїмося. Сумно спостерігати за тим, як політики місцеві і загальнонаціональні намагаються грати на цій темі і використовувати її задля власного піару. У нас є дуже чіткий план", - каже глава Кабміну Олексій Гончарук.

Громадян для обсервації привезуть і розмістять в епідемічно безпечне місце як для них, так і для місцевих, кажуть в МОЗі. Усі, хто прибуде з Китаю, вже підписали згоду на карантин. Ізоляція триватиме 14 днів. Спецлітак із громадянами України має прибути додому у четвер вранці. 

Кореспондентка ТСН Олена Мацюцька

Залиште свій коментар

Вибір редакції