Спецпотяг з Москви: всі евакуйовані українці погодились на двотижневу самоізоляцію

Спецпотяг з Москви: всі евакуйовані українці погодились на двотижневу самоізоляцію

З російської столиці сьогодні прибули 716 українців.

29 березня вранці 716 українців повернулися спецпотягом з Москви. І усі вони мають пройти двотижневу самоізоляцію, йдеться у ТСН.Тиждень.

У вагонах вони підписали зобов’язання - добровільну згоду. У цей час на станції Київ-Пасажирський чергувала спеціальна швидка на випадок, якщо у когось з пасажирів будуть симптоми коронавірусу. У всіх пасажирів температура була в межах норми, тому експрес-тести нікому не робили. Вимірювали температуру українцям і перед посадкою у Москві. Залізничне сполучення між країнами вже тиждень, як зупинилось, і це була ледве не єдина можливість для українців повернутись додому. Від 28 березня в Україну можна потрапити тільки на спецрейсах, авто або пішки.

Після того, як усіх перевірили, пасажири добиралися до своїх домівок: переважно на таксі. Сьогодні "Бориспіль" теж ще приймає рейси - вже сіли літаки з Нью-Йорка, Бангкока та Тель-Авіва, пізніше очікуємо борти із Дохи.

Більшість людей до карантинних заходів поставились з розумінням, але були і незадоволені.

"Два тижні на карантин. Написали документи, підписали, взяли у нас всі дані, хто сидів у купе поруч - так що тепер будемо на карантині!" - обіцяє одна пасажирка.

"Нас сиділи, тримали, ми фактично насильно давали ці підписки. Ми підписували, що нам все роз’яснили. Що всі питання, що все-все-все, а ми не могли не підписати, бо інакше нас не випустили б з цього потягу", - обурюється інша.

716 українців, що повернулися з Москви, підписали добровільну згоду на двотижневу самоізоляцію

716 українців, що повернулися з Москви, підписали добровільну згоду на двотижневу самоізоляцію

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста. За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентром спалаху в Україні стала саме Чернівецька область, де хворобу діагностують найбільше. Через активне поширення хвороби деякі українські області запровадили режим надзвичайної ситуації. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація