Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Спецпризначенця ГРУ Єрофєєва арештували до 19 липня. Нові подробиці справи

Адвокат підсудного повідомила про порушення під час судового процесу.

Спецпризначенцю російського ГРУ, капітану Євгену Єрофєєву призначили запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 19 липня включно, як і сержанту Олександру Александрову.

Відповідне рішення виніс Шевченківський суд Києва у п'ятницю, 22 травня.

Зачитуючи вирок, суддя Валентина Маліновська не уточнила, де саме утримуватимуть Єрофєєва - у шпиталі чи у відділі забезпечення судового слідства СБУ. Водночас вона зауважила, що варто врахувати стан здоров'я затриманого та його побажання.

Під час судового засідання Єрофєєв наполягав на тому, щоб на весь термін запобіжного заходу лишитися у шпиталі, щоб його не переводили до приміщення СБУ. Так, на запитання судді Валентини Маліновської, чи підтверджує він запобіжний захід стосовно нього до 19 липня включно, Єрофєєв лише відповідав: "Я хочу перебувати у шпиталі".

Водночас зі сторони слідства було клопотання про те, щоб Єрофєєв утримувався до 19 липня у відділі забезпечення судового слідства СБУ.

Зазначимо, що у вироку сержанту Александрову також не уточнюється його місце утримання, тож наразі не відомо, чи переведуть Александрова з лікарні до СБУ.

Проте, за словами старшого прокурора ГПУ Євгена Білого, обидвох заарештованих переведуть до відділу забезпечення судового слідства СБУ "з моменту одужання".

Примітно, що Єрофєєву було призначено державного захисника Оксану Соколовську, оскільки російське консульство не надало військовому свого адвоката. Зі сторони обвинувачення у залі суду були присутні старший прокурор ГПУ Євген Білий та старший слідчий СБУ Олексій Томусяк.

Адвокат Оксана Соколовська розповіла ТСН, що під час процесу було допущено кілька порушень.

По-перше, їй не вручили повістку та не повідомили про судове засідання. Про суд Соколовська вчасно дізналася від слідчого.

По-друге, Єрофєєва з невідомих причин не доставили зі шпиталю до зали суду, незважаючи на те, що він сам наполягав на цьому. За його словами, він перебуває у такому стані, що може пересуватися та бути присутнім у залі суду.

Тим не менш з Єрофєєвим було організовано конференц-зв'язок. У палаті разом із ним перебував перекладач.

Єрофєєв та Александров відсьогодні мають п'ять днів на оскарження вироку в Апеляційному суді. Їхні адвокати - Оксана Соколовська та Костянтин Кравчук відповідно - вже заявили, що будуть оскаржувати вирок.

Залиште свій коментар

Вибір редакції