Спецслужби РФ намагаються завербувати українських військових у соцмережах під виглядом знайомств із жінками - СБУ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Один із офіцерів повідомив про спробу співробітникам Служби безпеки України.

Російські спецслужби намагаються завербувати українських військових через соцмережі під виглядом осіб жіночої статі.

Про це повідомили у пресцентрі СБУ.

"Встановлено, що через одну із соцмереж підконтрольна російським спецслужбам особа встановила та підтримувала контакти з українським військовослужбовцем, який проходить службу в районі проведення операції Об’єднаних сил. Жінка під час розвитку нібито особистих відносин дізналась про його службу в ЗС України. Після чого намагалась отримати від офіцера інформацію військового та суспільно-політичного характеру", - йдеться у повідомленні.

За словами офіцера, його "співрозмовниця" розповіла, що працює в ГУР РФ і мешкає у Москві, а також запропонувала здійснювати збір інформації в інтересах ФСБ за гроші, особливо наголошуючи на "матеріальних перевагах співробітництва зі спецслужбами Росії".

Окрім цього "жінка" запевнила, що військовому забезпечать виїзд до РФ з можливістю отримання житла, якщо він надасть важливі дані.

Своєю чергою військовий після розмови звернувся до співробітників української спецслужби та надав детальні свідчення щодо обставин свого вербування.

"Наголошуємо, що відповідно до ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України від кримінальної відповідальності звільняються громадяни України, які на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників не вчинили ніяких дій і добровільно заявили органам державної влади про свій зв’язок з ними та про отримане завдання", - зауважили у СБУ.

Нагадаємо, раніше в Україні затримали ексспівробітника МВС, якого завербували у ФСБ РФ. За даними СБУ, мешканець Запоріжжя, перебуваючи на тимчасово окупованій території Криму, за завданням терористів збирав через особисті зв’язки розвідувальні відомості про суспільно-політичну та соціально-економічну ситуацію у себе в регіоні. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції