Спецслужби РФ викрили на вербуванні працівника військового арсеналу на Житомирщині для здійснення теракту

Спецслужби РФ викрили на вербуванні працівника військового арсеналу на Житомирщині для здійснення теракту

Дата публікації
Перегляди
4319
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Спецслужби РФ викрили на вербуванні працівника військового арсеналу на Житомирщині для здійснення теракту

Фото: СБУ

Офіцеру в запасі погрожували та обіцяли російське громадянство і гроші.

Співробітники військової контррозвідки Служби безпеки України зірвали підготовку спецслужбами РФ теракту на одному із арсеналів Збройних сил України у Житомирській області, на якому зберігаються стратегічні запаси новітніх ракет та боєприпасів.

Про це повідомили у прес-службі СБУ.

"На початку лютого 2019 року на мене вийшов представник російської розвідки, який схиляв до співпраці в інтересах російської держави. Метою співпраці було отримання та передання інформації про військовий об’єкт, зокрема стан охорони, наявність та переміщення зброї", - розповів офіцер запасу ЗСУ, якого намагались завербувати росіяни.

За його словами, за виконання завдання йому обіцяли гроші, отримання громадянства Росії та оформлення російської військової пенсії.

Окрім цього чоловіку погрожували, що завдадуть шкоди його родичам, які мешкають на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

Як зазначає СБУ, отриману від агента інформацію Росія планувала використати для здійснення диверсій на стратегічному військовому об’єкті для підриву обороноздатності України.

"Службовця було забезпечено необхідними засобами зв’язку та визначено електронні канали для передачі інформації з обмеженим доступом. Супроводження та координацію його діяльності куратори здійснювали з території РФ через мережу Інтернет. Завдяки своєчасному реагуванню співробітників військової контррозвідки СБУ вдалося попередити втягування українського громадянина у протиправну діяльність на шкоду національним інтересам України", - додали у СБУ.

Окремо у СБУ нагадали, що статтями 111 (Державна  зрада) та 258-3 (Сприяння діяльності терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу України передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі терміном до 15 років, водночас, згідно з положеннями ч. 2 ст. 111 ККУ від кримінальної відповідальності звільняється громадянин України, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їхніх представників жодних дій не вчинив і добровільно повідомив органам державної влади про свій зв’язок із ними та отримане завдання. Частина друга ст. 258-3 передбачає звільнення від кримінальної відповідальності особи, яка добровільно повідомила до правоохоронного органу про відповідну терористичну діяльність, сприяла її припиненню або розкриттю злочинів, вчинених у зв’язку із створенням або діяльністю такої групи чи організації.

Як повідомлялося раніше, у Харкові затримали поліцейського, який працював на спецслужби Росії. Співробітник поліції, використовуючи своє службове становище, збирав і передавав інформацію про дислокацію та мобілізаційну готовність військових підрозділів і силових структур на території Харківської області. А також збирав інформацію про патріотично налаштованих мешканців Харківського регіону. Згодом правоохоронця було заарештовано.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4319
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація