Спека протримається в Україні як мінімум ще два тижні

Гідрометцентр може спрогнозувати погоду лише на два найближчі тижня, а тому не знає коли спаде жара.

За прогнозами Гідрометцентру, найближчі два тижні температура у країні буде зберігатися на рівні +35-39 градусів, окрім Заходу, де очікують +28-30 і дощі. У центральні, східній і північно-східній частинах температура підніметься і до 42 градусів тепла. На півдні, у середньому, +35-38. Дощів ніде окрім заходу, не передбачається. Про це повідомив директор Гідрометцентра Микола Кульбіда. За його словами, прогнозувати погоду можна лише на наступні два тижні. Потім не відомо коли спаде спека.

Окрім сезонних явищ, за словами Кульбіди, у такій погоді винні і процеси глобального потепління, які стали усе більш помітні останнім часом.

За даними сайту "Гісметео", у всій Україні, - окрім західної частини країни, в якій температура взагалі не підніметься вище 32 градусів тепла, - спека спаде через два тижні. Весь цей час у столиці буде переважати температура +36-40 градусів, на Сході - +39-40, у Криму - +30-35. А з 18 серпня різко похолодає, в столиці середня денна температура коливатиметься в районі +25 градусів, іноді піднімаючись до +29 або опускаючись до +18. Майже кожен день обіцяють дощі. Таке ж "Гісметео" пророкує і Донецьку. У Криму через два тижні - +26-30, рідкісні дощі. А у Львові температура, за даними сайту, не підніметься вище 29 градусів, переважати буде температура +22-25, і дощі.

Згодні з прогнозами народні синоптики. "14-16 серпня мають пройти сильні дощі, і спека спаде, буде теплий тиждень, - говорить народник з Волині Володимир Лис. - А в кінці серпня і першій половині вересня буде навіть досить холодно, в другій половині - потеплішає, але до пекла не дійде".

Практично солідарний з колегою народник з Дніпропетровська Валерій Некрасов: "Жара спаде 17-18 серпня, - запевняє він. - В кінці серпня і в першій половині вересня подме холодний вітер. Таким чином, десь до 10 вересня буде ще більш-менш тепло, а потім почнеться справжня холодна осінь. До кінця жовтня прийде сувора зима з ожеледицею та снігом, а наступна весна почнеться аж у квітні. Але літо 2011-го теж буде дуже спекотним".

Читайте також:

У центрі Дніпропетровська термометр показав +47 градусів

Спека в Україні досягне 42 градусів

Через спеку у Києві збільшилася кількість щурів

ВідеоСпека протримається в Україні як мінімум ще два тижні

Залиште свій коментар