Спека в Україні сягне рекордних 42 градусів

У Гідрометцентрі прогнозують, що спека в Україні наступного місяця тільки посилиться та подекуди сягне навіть 42 градусів.

Температура повітря в Україні в серпні може сягнути рекордних для багатьох регіонів 42 градусів тепла. Такий прогноз оприлюднив голова Укргідромедцентру Микола Кульбіда.

"Чим можна пояснити таку спеку? По-перше, конкретною синоптичною ситуацією, яка вже тривалий час, починаючи з червня, практично не змінюється, і яка створює умови для переміщення повітряних мас з території середньої та нижньої Волги і Північного Кавказу. Саме над цими територіями в значній мірі обезлісненими, степовими, створюються всі умови для прогрівання приземного шару повітря до температур від 40 до 43 градусів", - зазначив синоптик.

"І саме східним та південно-східними вітрами в Україну приходить це розпечене повітря. Вчора вперше в Україні температура в Україні досягла відмітки в 40 градусів. Така температура була зафіксована в Луганській області", - додав він.

За словами Кульбіди, точних прогнозів на місяць вперед немає, але можна з впевненістю говорити, спека в Україні протримається як мінімум до середини серпня.

"Думаю, що в серпні якраз на території України, згідно розрахунків, мають відмічатися найвищі для цього року температури повітря, які можуть досягати відмітки в 40-42 градуси у більшості регіонів, за винятком західних областей", - спрогнозував він.

Водночас синоптик додав, що в другій половині місяця зростає імовірність зміни повітряних мас, тобто зниження температурного режиму.

Нагадаємо, зараз в Україні спостерігається рекордна спека. Зокрема, 18 липня в Києві було побито температурний рекорд 1881 року - температура повітря сягнула 35,3 градуса.

Крім того, в деяких регіонах спека супроводжується сильними дощами.

Читайте також:

У Києві побито 129-річний температурний рекорд

НАСА: середня температура Землі та океану побила всі рекорди

Російська столиця побила абсолютний температурний рекорд

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: