Спікер Криму: влада у ПР, тому ми піднімемо статус російської мови

Керівник кримського парламенту впевнений, що нова влада сприятиме перегляду питань про український дубляж, мову діловодства та назви населених пунктів Криму.

Автономна Республіка Крим має намір захищати свої повноваження в питаннях використання російської мови і підвищити її статус, оскільки вся вища влада в країні належить Партії регіонів, заявив глава парламенту автономії Володимир Константинов.

"Сьогодні Партія регіонів перебуває при владі: президент України - представник Партії регіонів, прем’єр-міністр - представник Партії регіонів, в Криму у владі перебувають також представники Партії регіонів, тому нам нічого не заважає підняти статус Автономної Республіки Крим, хоч би до того рівня, який визначений Конституцією України, і захистити свої повноваження", - сказав Константинов.

"Ми розбиратимемося в питаннях використання російської мови в найменуваннях населених пунктів Криму, з проблемою дубляжа фільмів на українську мову, з визначенням мови діловодства. У нас є всі механізми для того, щоб підняти статус російської мови, і не говорити про це, а реально розпочати роботу в цьому питанні", - підсумував глава парламенту.

Нагадаємо, на початку березня президент Віктор Янукович виступив за збереження української мови єдиною державною. Ця заява була зроблена, незважаючи на те, що до виборів майбутній президент обіцяв надати Україні другу державну мову.

В той же час, після приходу нової влади права російської мови все ж буде розширено. Зокрема, Міносвіти дозволить учням і студентам обирати мову їхнього навчання та складання тестів для вступу у вузи.

Крім того, незабаром регіони мають отримати право щодо розширення сфер вживання російської мови.

Читайте також:

Ректори вузів підтримали проведення тестування російською мовою

Школярі і студенти будуть самі вибирати мову навчання

Литвин: українська мова не витримає конкуренції з російською

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: