Спікер публікуватиме закони, ветовані президентом

Голова ВР зобов'язаний підписати і оприлюднити законопроект, прийнятий в результаті подолання вето президента.

Голова діючої Верховної ради зобов'язаний підписати і оприлюднити законопроект, прийнятий в результаті подолання вето президента, якщо такий документ не був підписаний і оприлюднений президентом, а згодом і попереднім головою ВР.

Таке рішення оприлюднив напередодні Конституційний суд за поданням 51 нардепа.

"Голова ВР невідкладно офіційно оприлюднює і опубліковує закон, прийнятий ВР не менше, ніж двома третинами від її конституційного складу під час повторного розгляду і не підписаний і не оприлюднений президентом України протягом 10 днів, якщо попередній голова ВР не зробив цього", - сказано в рішенні КС.

"Таким чином, це рішення зобов'язує навіть ці два закони (зміни в закон про статус нардепа і закон про спеціальні слідчі комісії) підписати і оприлюднити зі своїм підписом того голову, який буде вибраний в шостому скликанні ВР", - сказав суддя КС Іван Домбровський.

Цим же рішенням КС відзначив, що положення ч.4 ст.94 Конституції щодо невідкладності офіційного оприлюднення і публікації головою ВР закону у випадку, якщо президент України не підписав і не оприлюднив його протягом 10 днів, потрібно розуміти так, що голова ВР зобов'язаний офіційно оприлюднити і публікувати такий закон в пріоритетному порядку - раніше інших актів.

У той же час КС припинив конституційне здійснення у справі в частині офіційного тлумачення положення ч.4 ст.94 в Конституції щодо нормативного регулювання законодавчої процедури до офіційного оприлюднення законів на підставі п.3 ст.45 закону України "Про конституційний суд України" не підвідомчість КС питання, зачепленого в конституційному представленні.

Нагадаємо, суб'єктом права на конституційне представлення є 51 народний депутат України. Практичну необхідність в офіційному тлумаченні відзначених положень Конституції автори конституційного уявлення обґрунтовують неоднозначним їх розумінням при підписанні і офіційному оприлюдненні законів, прийнятих Верховною радою України під час повторного розгляду, повідомляє прес-служба КСУ.

У зв'язку з цим народні депутати України просили роз'яснити, чи може голова ВР V скликання оприлюднити закони, що містять підпис голови Верховної ради України ІV скликання, з урахуванням необхідності дотримання конституційної норми про невідкладне оприлюднення закону при вищенаведених в цьому конституційному представленні обставинах.

Також депутати зверталися в КСУ за роз'ясненням з приводу дотримання встановленою Конституцією України процедури набуття чинності законів у разі підписання закону, прийнятого ВР попереднього скликання, головою ВР нинішнього скликання і відповідності цього конституційній вимозі про невідкладність офіційного оприлюднення законів головою ВР у разі непідписання президентом України закону, повторно прийнятого ВР не менше як 2/3 голосами народних депутатів України від її конституційного складу.

У числі неоднозначних для розуміння питань було також питання, чи мають право, до офіційного оприлюднення цих законів, вищезазначені питання регулюватися регламентом ВР або іншим законодавчим актом в контексті вимог ч.2 чт.19 і ч.4 ст.94 Конституції України.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: