Спікеріада набирає обертів

НУ-НС пропонує голосувати за спікера у відкритому режимі, ПР - у закритому, а Блок Литвина пропонує свого кандидата на цю посаду.

НА ВІДЕО: оцінка шансів Арсенія Яценюка стати спікером та бачення образу ідеального голови ВР Раїсою Богатирьовою.

Народний депутат України Роман Зварич вважає ”цікавою” ідею щодо голосування за керівництво Верховної ради у відкритому режимі.

Про це Зварич сказав, відповідаючи на запитання журналістів.

За його словами, "ідея цікава, і якщо абстрагуватись від політичної ситуації, то виходить, що практично всі кадрові призначення у Верховній раді України, крім її керівництва, відбуваються у відкритому режимі".

Роман Зварич
razom.org.ua
Роман Зварич пропонує іншу процедуру голосування за голову ВР, хоча й не ознайомлений з регламентом у цій частині
Він вважає за доцільне вивчення питання застосування процедури ад-хок щодо можливості голосування в сесійній залі, а не бюлетенями в таємному режимі.

Водночас Зварич додав: "я ще до кінця не переконався, до кінця не проаналізував сам регламент ВР у цій частині".

Він вважає, що оскільки йдеться про єдине кадрове питання, яке вирішується у закритому режимі, то тут можна дискутувати. Також він не виключив, що завтра є всі перспективи винесення питання обрання керівництва ВР на розгляд парламенту.

В той же час, народний депутат від Партії регіонів Раїса Богатирьова наголошує, що її фракція наполягатиме на таємному голосуванні при обранні голови Верховної ради України.

Про це вона сказала сьогодні журналістам.

"Я стою на тій позиції, що обрання голови Верховної ради мусить бути таємним. Депутат кожен повинен голосувати самостійно", - сказала Богатирьова.

Вона також зауважила, що вважає за потрібне, щоб цей процес транслювався у прямому ефірі. За її словами, дуже важливо, щоб виборці на власні очі могли побачити процес обрання спікера, підрахунок голосів.

Як вважає Богатирьова, якщо буде проведено таку процедуру, це буде першим кроком, щоб припинити розмови і будь-які звинувачення у політичній корупції.

Також вона наголосила, що Партія регіонів не залишить поза увагою будь-які звинувачення у нібито підкупі депутатів з інших фракцій. Вона додала, що всі відповідні ролики, які транслювалися по телебаченню, є безпідставними звинуваченнями. За її словами, якщо опоненти Партії регіонів мають такі матеріали, вони повинні звернутися до правоохоронних органів і надати відповідне підтвердження.

Володимир Литвин
УНІАН
Володимир Литвин, можливо, знову спробує повернутися у крісло спікера
"Поки ми не маємо таких рішень, які б дали підстави говорити про те, що Партія регіонів веде роботу по підкупу депутатів. Мені здається, що треба поставити питання… Якщо постійно трапляється подібне з одними й тими політичними силами – з БЮТ або НУ-НС, то мені здається, що керівникам слід сісти і подумати, кого ж ми проводимо у своєму списку", - сказала Богатирьова.

Вона припустила, що деякі депутати у такий спосіб займаються саморекламою і “накручують мільйони доларів для того, щоб привертати до себе увагу”.

В свою чергу заступник керівника фракції Блоку Литвина Ігор Шаров заявив, що завтра на посаду голови Верховної ради може буди запропонована кандидатура Володимира Литвина.

Шаров зазначив, що завтра о 9 годині ранку відбудеться засідання фракції Блоку Литвина, але вже сьогодні є пропозиція висунути кандидатуру Литвина на посаду голови ВР.

За його словами, "соціологія показує на те, що 48% громадян України просять, щоб спікером був Володимир Литвин, то чому ми не можемо цього робити".

При цьому Шаров не уточнив, на які соціологічні дослідження опираються у фракції Блоку Литвина.

ВідеоПідготовка до голосування за голову ВР

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: