Співпраця України з ЄС просувається

У Люксембурзі Україна та Трійка ЄС погодили новий план дій у сфері юстиції, свобод та безпеки.


План дій буде однією з найважливіших складових нового базового договору між Україною та Європейським Союзом, підписання якого заплановано на 18 червня в рамках засідання Ради з питань співробітництва Україна-ЄС.

Про це за результатами спільного засідання у Люксембурзі заявив міністр юстиції України Олександр Лавринович, повідомили УНІАН у прес-слубі Мін’юсту.

Олександр Лавринович процитував слова учасника переговорів з європейської сторони – віце-президента Європейської комісії Франко Фратині, який за підсумками засідання зауважив, що новий план дій у сфері юстиції, свобод та безпеки надасть українцям можливість відчути реальний позитив від співпраці України та ЄС.

За словами Лавриновича, сторони, зокрема, очікують на підписання в рамках засідання Ради з питань співробітництва Україна-ЄС узгодженої в Люксембурзі угоди про спрощення візового режиму. Ця угода, на думку сторін, сприятиме міжлюдським контактам.

Крім того, однозначним позитивом для громадян України стануть домовленості зі захисту в цивільних справах.

Загалом, повідомив Лавринович, Україна та Європейський Союз планують майже вдвічі розширити План дій Україна-ЄС у сфері юстиції, свобод та безпеки. Оновлений план міститиме близька 100 цілей та передбачатиме понад 200 спільних заходів. Для порівняння, попередній План дій, ухвалений у 2002 році, містив 42 цілі та 134 спільні заходи.

При цьому, за словами українського міністра, європейська сторона висловила задоволення від успішного виконання попереднього плану дій. Було наголошено, що план дій Україна-ЄС у сфері юстиції, свобод та безпеки є одним з найуспішніших напрямків співпраці й становить суттєвий елемент політичних домовленостей України та Європейського Союзу.

Міністр юстиції також повідомив, що в рамках засідання Україна та Трійка ЄС відбувся неформальний обмін думками української та європейської сторін щодо правових шляхів виходу України з політичної кризи. Було наголошено, що ця тема є предметом підвищеної уваги з боку керівництва Європейської комісії та Євросоюзу.

У переговорах взяли участь з європейської сторони – віце-президент Європейської комісії Франко Фратині, представники країни, що нині головує в ЄС, - федеральний міністр внутрішніх справ Німеччини Вольфґанґ Шобле та державний секретар Федерального міністерства юстиції Німеччини Лутс Дивель, а також представники Португалії, країни, що головуватиме в ЄС наступного року, - міністри юстиції та внутрішніх справ Руі Перейра та Альберто Кошта. З українського боку в засіданні Україна - Трійка ЄС взяли участь представники міністерств юстиції та внутрішніх справ, МЗС, державної прикордонної служби, держкомнацрелігій та фінмоніторингу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: