Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Співслужіння, причастя та водохреща: як Україна отримувала Томос про автокефалію

Київський митрополит провів спільну службу із Вселенським патріархом.

Вселенський патріарх Варфоломій 6 січня вручив писаний на пергаменті Томос про незалежну помісну церкву Митрополиту всієї України Епіфанію.

"Зима минула" - заявив Варфоломій, і додав, що розпочинається нова сторінка в українській історії, йдеться у сюжеті ТСН.19:30. Президент Петро Порошенко порівняв отримання Томосу з проголошенням незалежності України.

Такої кількості людей на подвір’ї вселенської патріархії вже давно не бачили. Сотні парафіян з України, десятки журналістів працюють від сьомої години ранку.

ВідеоІсторична мить: Вселенський патріарх вручив Епіфанію Томос про автокефалію

Вселенський патріарх вручив писаний на пергаменті Томос про незалежну помісну церкву Митрополиту всієї України Епіфанію. Зима минула, заявив Варфоломій, і додав, що розпочинається нова сторінка в українській історії. Президент Порошенко порівняв отримання Томосу з проголошенням незалежності України. 

Історична мить: Вселенський патріарх вручив Епіфанію Томос про автокефалію

Урочистості починаються о дев’ятій. Богослужіння триває двома мовами, після молитви слово бере Патріарх Варфоломій. Свої почуття він описує поетично.

"Пройшла зима - закінчилася схизма та розділення. Вщухла злива ізоляції та вигнання. Квітка єдності вже пробивається з-під землі. Прийшов час славити Київську Митрополію!" - заявив він.

Після цих слів патріарх Варфоломій передає митрополиту Епіфанію дорогоцінний сувій. Україна отримує Томос.

Далі - співслужіння: патріарх та митрополит моляться разом. Це - літургія. Після якої українські та грецькі архієреї причащатимуться з однієї чаші.

Після архієреїв причастя приймають всі, хто був на службі. Першим до чаші підходить Петро Порошенко з родиною, за ним - всі українці, що були у храмі.

Політики залишають храм. Біля входу на них чатують російські пропагандисти. Питання - провокаційні: чи проллється тепер кров та чи відбиратимуть силою у російської церкви в Україні лаври.

Архієреї тим часом вирушають до моря - освячувати воду. Сьогодні тут святкують Богоявлення. У нас свято знають як Водохреще, а грецькою його назва за збігом обставин звучить як Епіфані. За традицією патріарх читає молитву та кидає у воду хрест. Із човнів у цей момент стрибають люди. Хто перший торкнеться хреста - матиме щасливий рік. Дорогою з затоки всі посміхаються.

Неллі Ковальська

Залиште свій коментар

Вибір редакції