Співучасника вбивства Гонгадзе перевели в комфортнішу в'язницю

Одному із співучасників вбивсва журналіста Георгія Гонгадзе покращили умови відсидки.

Засудженому до 12 років позбавлення волі співучасникові вбивства журналіста Георгія Гонгадзе Валерію Костенку пом'якшили умови утримання.

Зараз він відбуває покарання в Домницькому виправному центрі №135 Чернігівській області, в секторі з мінімальним рівнем безпеки і полегшеними умовами утримання. Представник вдови журналіста Валентина Теличенко вважає, що Костенко поміщений у виправний центр абсолютно законно, пише Комерсант Україна.

Як відомо, 16 березня 2008 року Апеляційний суд Києва засудив Валерія Костенка - до 12 років позбавлення волі.

Йому інкримінували скоєння злочинів, передбачених ст. 93 ("умисне вбивство при обтяжливих обставинах") і ч. 3 ст. 166 ("перевищення влади або службових повноважень, які привели до тяжких наслідків") Кримінального кодексу.

У Домницькому ж виправному центрі утримуються особи, засуджені до "обмеження свободи". А Валерій Костенко, який, за його власними визнаннями, "притримував ноги Георгія Гонгадзе" в той час, коли журналіста душив начальник ГУКР МВС Олексій Пукач, був засуджений до "позбавлення волі".

Щоб з'ясувати причину, чому пан Костенко відбуває покарання не в колонії, а у виправному центрі, журналісти звернулися в Державну пенітенціарну службу (ДПС).

"Повідомляємо, що засуджений Костенко В. Н. з 21.07.2009 року відбував покарання в Менській виправній колонії №91 Чернігівської області, звідки, згідно ст. 100, 101 Кримінально-виконавчого кодексу (КВК), був переведений в сектор мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами утримання при Домницькому виправному центрі №135", - говориться у відповіді начальника управління по контролю за виконанням судових рішень ДПС Олега Шинкаренко.

Слід зазначити, що, згідно з цими статтями КВК, переводити в комфортніші місця позбавлення волі можуть "ув'язнених, що стали на шлях виправлення".

Валентина Теличенко, представник інтересів вдови журналіста Мирослави Гонгадзе, упевнена, що Валерій Костенко переведений з колонії у виправний центр на законних підставах. "Ця людина спокутує свою провину, він єдиний, хто повністю визнав себе винним і заявив, що його життя закінчилося 16 вересня 2000 року, - сказала вона.

Читайте також:

Печерський суд засекретив розгляд справи Пукача

Кучма звинуватив Мельниченка у загибелі Гонгадзе

Генпрокуратура: вбивство Гонгадзе не можна кваліфікувати як замовне

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: