Співзасновниця Femen повісилась у шафі після сварки з бойфрендом – подруга

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Співзасновниця Femen повісилась у шафі після сварки з бойфрендом – подруга

Оксана Шачко / Фото: Reuters

Про це ТСН ексклюзивно розповіла подруга художниці, яка першою виявила її тіло.

Співзасновницю Femen Оксану Шачко знайшли повішеною у квартирі її бойфренд Ніколо та подруга Марія Сільченко, яка поспілкувалась з ТСН телефоном.

У останній вечір, коли її бачили живою, Оксана була веселою та відвідала вечірку зі своїм хлопцем.

"Востаннє ми говорили з нею у ніч проти суботи якраз перед тим, як вона зникла. Ми переписувались допізна, вона була дуже веселою, ми збирались піти на якусь вечірку. Але потім я сказала, що захворіла і, мабуть, не піду. Тоді вона сказала – добре, тоді я завтра зайду і принесу тобі чарівні ліки і все буде добре. Ми полистувались трохи, вона була на вечірці із своїм хлопцем, і після цього вони посварились, і вона пішла додому. Відтоді зникла. Ми шукали її всі вихідні. Ніколо, її хлопець, ввечері в суботу мені зателефонував, бо знав, що в нас була запланована зустріч на суботу. На неділю в неї теж були плани – вона мала зустрітись з іще одним нашим другом і забрати в нього ліжко, оскільки в її квартирі ліжка не було. І вона до мене не прийшла, ми захвилювались. В понеділок вирішили з Ніколо ще раз до неї приїхати. Зламали двері – і знайшли її", - розповіла Марія.

Оксана разом з Марією Сільченко. Фото з Instagram Шачко / Фото: із соцмереж

За словами подруги, у Парижі Шачко займалась художньою діяльністю – писала антирелігійні ікони та виставляла їх в галереях, а також навчалась у відомій художній школі. Втім, каже подруга, Шачко переживала постійні фінансові проблеми – грошей не вистачало, часто жила у друзів, а близько місяця тому переїхала до соціального житла, яке їй надали, на ближніх околицях Парижа. У цій квартирі її і знайшли.

"Вона була у шафі. Коли Ніколо її побачив, випхав мене з квартири, щоб я її не бачила. Шафа була в неї величезна, як ціла кімнатка-комора", - ділиться Сільченко.

Подруга каже, що в Оксани давно був пригнічений стан. Їй було важко жити в Парижі. Вона важко переживала те, що з заснованого нею руху Femen її викинули і не зважали на її незгоду з тим, що стали робити активістки. Своє художнє середовище вона вважала лицемірним, на її душевні страждання накладались і проблеми побутові.

"Париж її вбив тим, що з її бурхливою енергією дуже важко було тут жити. Ходити по вернісажах, спілкуватись з галеристами і видавати з себе того, ким вона не є – це її вбило. Вона вважала все несправжнім, фейковим, що люди постійно вдають з себе щось, а вона була чесною, справжньою, з дуже сильною енергією, яку вона ніяк не могла спрямовувати і реалізовувати так, як їй будо необхідно. Було багато причин: вона була в статусі біженця, не бачила маму від часу виїзду, не могла приїхати до України. Не могла реалізувати себе в політичній площині, робити якихось заяв через свій статус. Вона думала, що в 30 років буде жити краще, а в результаті – жила в злиднях, ніколи не було грошей, з житлом постійні проблеми. Їй було дуже важко", - каже подруга загиблої.

Марія не пов'язує самогубство подруги зі сваркою з хлопцем. Каже, вони дуже любили одне одного і він завжди підтримував Оксану.

"Вона точно пішла з життя не через їхню сварку. Їй було важко у Парижі. Хоча вона завжди була з нами і була позитивною, і всіх підтримувала. А про себе подбати не змогла. Він (Ніколо, хлопець Оксани – ред.) плаче і винить себе – якби я її не відпустив, якби поїхав з нею, якби не розставались того вечора", - впевнена Марія.

Нагадаємо, Оксана Шачко скоїла самогубство у Парижі, де жила та мала політичний притулок від 2013 року. Її тіло виявили 23 липня у її помешканні на третій день після самогубства. Після закінчення участі у акціях руху Femen, дівчина стала митцем - її роботи виставлялись у арт-просторах Франції. Оксана спеціалізувалась на атеїстичному іконописі.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація