Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Спорт після 60: українка скинула 40 кг ваги і "заразила" здоровим життям чоловіка-пенсіонера

Фахівці вітають фізичну активність у будь-якому віці.

Біологічна межа життя людини – 120 років, і науковці знають п’ять чинників, змінивши які, можна використати такий генетичний ресурс на максимум. До факторів, котрі скорочують життя, зарахували куріння, зайву вагу, вживання алкоголю, шкідливе харчування і відсутність фізичних вправ, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Щоби прожити довше, слід позбутися цієї шкідливої "п’ятірки", причому якомога раніше. Однак і в поважному віці, підкоригувавши спосіб життя, результати можуть вразити. Пані Надія – місцева зірка у Хмельницькому, на неї рівняється молодь, а тренер каже, що це перша його підопічна, котра захотіла зміни своє життя після 60. Після перших тренувань вона стогнала від болю та не могла зробити більшість вправ: "Я не могла піднятися – мене піднімали".

Відео Науковці назвали 5 основних чинників, що впливають на довголіття людини

Науковці називають 5 чинників, змінивши які, можна використати генетичний ресурс на максимум. До них зарахували куріння, зайву вагу, вживання алкоголю, шкідливе харчування і відсутність фізичних вправ. Щоби прожити довше, слід позбутися цієї шкідливої "п'ятірки", причому якомога раніше.  

Науковці назвали 5 основних чинників, що впливають на довголіття людини

Нині легко працює зі штангою – вижимає ногами загальну вагу 160 кг. Ті, хто її бачив на початку тренувань, не можуть повірити, що це одна й та сама людина. Дивуються навіть найрідніші – донька не впізнає маму на старих фото. За два роки пані Надія скинула 40 кілограмів. Її основною мотивацією була далеко не краса – після 60 вона відчула, що життєві сили її залишають, стрибає тиск, збивається серце. Вона ледь ходила. Жила на пігулках – страшенно боліли суглоби. "Вага нікому здоров’я не дає", - пояснює жінка.

Рік її фізкультура була лікувальною – під наглядом реабілітолога. А тоді пенсіонерка відчула, що хоче більше спорту в своєму житті. "Спочатку мета була, а потім задоволення прийшло", - розповіла вона. В такому режимі живе другий рік, інтенсивні тренування відбуваються тричі на тиждень по дві години. Жінка стверджує, що в такій фізичній формі не була навіть у молоді роки.

Те, що вона відчуває нині, науковці називають зміною біологічного віку. Для його вимірювання є безліч тестів. Завідувач лабораторії епігенетики Олександр Вайсерман пояснює: коли людина змінює спосіб житя, вона впливає на здатність прожити довше – аж до 120 років. "Ті люди, які починають займатися спортом або правильно харчуватися, вони уповільнюють процес старіння. Вони наближаються до ліміту, який дан природою – генами", - каже фахівець.

Почати не пізно в будь-якому віці. Науковці наполягають, що особливо після 50 в життя слід додавати фізичні навантаження. Однак реабілітолог Тетяна Ковпак знає, як українці поважного віку бояться спорту – через хронічні хвороби. Хоч це може бути проста ходьба чи лікувальна фізкультура: "Будь-яка гімнастика, навіть зранку 10 хвилин, вона вже на 50 відсотків через місяць покращить емоційний і фізичний стан".

Кожна здорова звичка додає ресурсів організму, що прямо впливає на тривалість життя. Пані Надія, коли почала інтенсивні тренування, скорегувала харчування – геть відмовилась од солодкого. У її домі майже не їдять картоплю і хліб, такої дієти дотримується і чоловік. Пан Анатолій теж збирається піти в спортзал, коли перед очима в нього такий приклад. Пані Надія вже поставила собі нову ціль – важити 60 кілограмів, рівно половину від колишньої ваги.

Кореспондентка ТСН Ірина Маркевич

Залиште свій коментар

Вибір редакції