Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Спорт, сон і овочево-фруктовий коктейль: українцям порадили, як позбутися осінньої депресії

Сезонна хандра має об’єктивні причини, котрі потрібно розуміти, аби її позбутися.

Погіршення настрою, депресивний стан та фізична млявість восени є ознаками сезонної хандри, коли організм перелаштовується до нових умов. Це явище дуже поширене в Україні, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

«Плачу вночі, тому що все сіре та нудне», - зізнається Софія, котра вже другий тиждень намагається побороти нудьгу. Дівчина жаліється, що з настанням холодів настрій постійно змінюється. Схожі переживання не лише в Софії, твердять психологи. «Насправді це знижений емоційний фон, коли людина відчуває, що їй чогось бракує для отримання задоволення», - твердить кандидат психологічних наук Олена Дронова.

ВідеоЕксперти розповіли, як правильно боротися з осінньою хандрою, аби не захворіти серйозніше

Психолог теж із настанням осені відчула на собі симптоми депресії, але задоволення для себе знайшла в прогулянках із донькою. «На депресію страждають ті, в кого є час на те, щоби страждати на депресію», - пояснює вона. Лікарі запевняють, що наявність осінньої депресії є ознакою того, що влітку ви мало були на сонці, а отже недоотримали вітаміну D, який стимулює гарний настрій та посилює імунітет.

Тим, хто потерпає від сезонної нудьги, медики радять вести активніший спосіб життя і добре висипатись. «Весна та осінь – це завжди періоди перебудови, коли змінюється стан усіх органів. Людині легше захворіти, легше застудитися, легше виникають загострення хронічних хвороб і погіршується це ще й поганим настроєм», - розповіла терапевт-кардіолог Марина Крапивнер.

Дієтолог Борис Скачко готує універсальний рецепт боротьби з поганим настроєм, що складається з яблука, моркви, часнику, лимону та масла. Отриманий напій він радить пити перед їжею, а також споживати більше білків і не забувати про борщ. Окрім того, подолати похмурий настрій допоможе гарна музика.

Як повідомлялося, кожен третій українець страждає від нервових розладів, а Україна посіла перше місце у Європі за кількістю психічних розладів. Про це йдеться у звіті Міністерства соціальної політики України, опублікованому у Всесвітній день психічного здоров’я. Порушення сну та апетиту, тривожність, відчуття провини та відчаю, а також нестача енергії. Це симптоми депресії – найпоширенішого психічного захворювання, частої причини непрацездатності і навіть самогубства. Депресії неможна позбутися самостійно. Як і будь-яка інша хвороба, депресія потребує лікування у спеціаліста. Лише за офіційними даними, із такою недугою живуть понад 300 мільйонів людей у світі. 

Кореспондент ТСН Борис Бондарчук

Залиште свій коментар

Вибір редакції