Гравця збірної з гандболу змушували грати, приховавши страшний діагноз

Гравця збірної з гандболу змушували грати, приховавши страшний діагноз

Про спортивну кар'єру Білоусенку нагадують лише травми і медалі / Фото: ТСН.ua

Лише коли Володимир Білоусенко вирішив піти до європейського клубу, він дізнався про хворобу.

Гравець національної збірної з гандболу Володимир Білоусенко продовжував грати із серйозними травмами, бо лікарі приховали від нього правду про страшний діагноз. Про це йдеться у сюжеті програми "Табу".

Ціна таємниці

Скрізь біль, неймовірними зусиллями Білоусенко зараз змушений робити вправи тричі на тиждень  у спортивно-реабілітаційному центрі. Бо інакше без фізичних навантажень його руки просто не будуть триматись в плечовому суглобі. 

Його голи досі пам'ятають росіяни, поляки, німці та французи. А він добре пам'ятає, як від нього протягом двох років приховували страшний діагноз – щоб грав далі.

"Так були в мене проблеми з плечима. Було вибито спочатку ліве плече, потім праве. Наші лікарі говорили, що просто слабкі плечі. Треба закачувати їх, набирати м'язову масу. Це тривало протягом двох років", - розповідає Володимир.

ТАКОЖ У "ТАБУ": Здорових українців закривають у психлікарнях заради їхніх квартир

Коли біль став нестерпним, він звернувся до незалежного лікаря, не клубного. І гравцю збірної сказали, що його травми не сумісні зі спортом.

Правду відкрили за кордоном, коли Володимир збирався укласти контракт з одним з європейських клубів. Діагноз іноземних лікарів був вироком – розірвані зв'язки та хрящ у плечовому суглобі.

У клубі своєї провини не бачать

В одну мить Володимир опинився на краю прірви. Всі плани та перспективи, які він малював в своїй уяві, обірвалися. Європа для нього вже була закрита, а рідний клуб відмовився від нього, залишивши один на один зі своїми проблемами.

"Після травм, коли я вже закінчив зі спортом, було дуже проблематично знайти себе, коли практично 11 років віддав спорту. Коли крім того, щоб просто закидати м'яч і бігати, більше нічого не вмієш", - каже колишній спортсмен.

В гандбольному клубі, за який виступав хлопець, своєї провини не бачать, кажуть - всіх гравців лікують за рахунок клубу.

"У традиціях нашого клубу з дня його заснування, ми навіть це передбачаємо в контракті зі спортсменами, що при отриманні травми спортсмен повністю забезпечується лікуванням до повного відновлення за рахунок клубу" , - запевняє директор гандбольного клубу "ZTR" Сергій Іванісов.

Будь-які інші варіанти Іванісов виключає.

"Ми зацікавлені, щоб спортсмен якнайшвидше відновився. Тому чим раніше діагностуються проблеми, тим раніше ми приступаємо до їх лікування", - переконує він.

Після спорту

Коли Білоусенко завершив кар'єру спортсмена, збирав меблі та працював на будівництві. Однак через болі був змушений кинути фізичну роботу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Серед українців стало модним вести здоровий спосіб життя

Йому потрібна операція, на яку немає грошей. А все, що може запропонувати держава колишньому чемпіону – знайти себе в чомусь іншому і пропонує безкоштовні курси, аби перевчитися на іншу спеціальність. Або ж з великого спорту піти у великий бізнес.  

"Наприклад, культура спортбарів в нашій країні практично відсутня. А в світі вона дуже розвинена. Чому б чотирьом-п'ятьом спортсменам не скинутись і під своїми іменами відкрити такі спортбари?", - пропонує Сергій Глущенко з Держслужби з питань молоді та спорту України.

Про Володимира чи то забули, а скоріше просто використали - в національних інтересах. Кожен спортсмен знає, що стоїть за блиском медалей та що приходить, коли вже нічого не сяє.

Лікарі не розповіли спортсмену про страшний діагноз, щоб лишити у грі

Лікарі не розповіли спортсмену про страшний діагноз, щоб лишити у грі

Повʼязані теми:

Наступна публікація