Спостерігачі: ці вибори можуть посилити негативний імідж України

Голова групи міжнародних спостерігачів заявив, що розчарований проведенням виборів в Україні.

На виборах в Одесі було багато явних фальсифікацій і вони не відповідали міжнародним нормам, заявляє голова Комітету "За відкриту демократію" Том Нолан.

"Ми розчаровані, оскільки ці вибори можуть посилити негативний імідж України", - сказав голова групи міжнародних спостерігачів.

Нолан уточнив, що його оцінка зумовлена "великою кількістю порушень безпосередньо у день голосування на виборчих дільницях, а також минулою ніччю під час підрахунку голосів і доставки бюлетенів".

"Понад сто міжнародних спостерігачів мають у своєму розпорядженні незаперечні факти порушень в Одесі чинного законодавства про вибори, а також міжнародних стандартів", - заявив голова Комітету "За відкриту демократію".

На прес-конференції прозвучало багато прикладів грубих порушень в Одесі закону про місцеві вибори.

Зокрема, інший представник Комітету, професор Ерік Херон зі США зазначив: "Я спостерігав за виборами в чотирьох пострадянських країнах. Але те, що я побачив на виборчій дільниці № 311 в Одесі, було найгіршим з баченого за довгі роки моєї участі у місіях міжнародних спостерігачів".

"Хоча в це важко повірити, але в день голосування і ніч підрахунку голосів нас, зареєстрованих ЦВК представників Комітету "За відкриту демократію", не пускали на ряд виборчих дільниць", - додав, у свою чергу, представник Комітету з Литви Мантас Адоменас.

"Крім того, були випадки залякування, тиску на спостерігачів. Від нас вимагали залишити дільниці передчасно, а деякі комісії відмовилися пускати спостерігачів на дільницю без письмового пояснення причин їх знаходження і навіть ображали", - зазначив він.

Адоменас сам зафіксував низку порушень дільничною виборчою комісією № 181 щодо наявності невикористаних бюлетенів. "Наприклад, після того, як невикористані бюлетені вже упакували і запломбували, було знайдено приблизно 100 незаповнених бюлетенів для голосування за кандидатів в депутати по одномандатних округах. Склалося враження, що зроблено це було навмисне", - сказав він.

І додав, що члени комісії на деяких дільницях навідріз відмовлялися готувати протоколи підрахунку голосів після закінчення голосування.

"Після нашого зауваження почали складати протокол тільки в одній з комісій. А в трьох інших відмовилися. Крім того, нам відмовлялися надати копії протоколів", - акцентував Адоменас.

Міжнародний спостерігач з Австралії Марк Льюїс також став свідком масових порушень на дільницях.

Зокрема, за його словами, на ДВК № 147 було виявлено значне перевищення кількості бюлетенів з голосування за кандидатів в депутати облради і по одномандатному мажоритарному округу порівняно з кількістю зареєстрованих виборців.

"Причому це перевищення становило 400% загальної кількості голосуючих на дільниці", - зауважив він.

А спостерігач з Канади Рон Хічій повідомив, що члени виборчкомів навмисно приховували практично будь-яку інформацію, яку намагалися одержати міжнародні спостерігачі.

Все про місцеві вибори читайте тут.

Читайте також:

Спостерігачі ЄС розповіли про недоліки місцевих виборів

Міжнародні спостерігачі не побачили системних порушень на виборах

На місцевих виборах виявили численні порушення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: