Спостерігачі незадоволені підготовкою до виборів в Україні

Спостерігачі зазначають, що підготовка до президентських виборів в Україні організована погано.

Спостерігачі від місії Міжпарламентської Асамблеї країн СНД відзначають низький рівень готовності виборчих дільниць в Україні до майбутніх виборів президента.

"За станом на сьогоднішній день, необхідно відзначити дуже низький рівень готовності виборчих дільниць. Особливо це стосується сільської місцевості", - повідомив глава місії спостерігачів від МПА СНД, перший віце-спікер Ради Федерації Олександр Торшин.

З перших днів нового року він об'їхав як голова місії шість регіонів України, здебільшого на заході країни. "У мене було багато зустрічей в сільській місцевості, я провів зустрічі з представниками штабів шести кандидатів, зокрема Віктора Януковича, Юлії Тимошенко, Арсенія Яценюка, Сергія Тігипко і ряду інших", - розповів Торшин.

У ситуації низької готовності виборчих ділянок, на думку російського сенатора, може бути застосований адміністративний ресурс.

"У виборчкома буде достатньо складний період, оскільки святкові дні ще не закінчилися, незрозуміло, коли вони все встигнуть обладнати, адже вже 17 січня пройдуть вибори президента", - відзначив Торшин.

Ділячись враженнями про роботу штабів, він висловив думку про те, що штаби кандидатів на селі взагалі не працюють. "Виняток становлять штаби Юлії Тимошенко і Віктора Януковича. До плакатів цих основних кандидатів в регіонах відносяться цілком спокійно, але скрізь, де я проїхав, плакати Ющенка були зіпсовані вандалами", - розповів Торшин.

У нього було дуже багато бесід з населенням, і настрій в містах активніший, ніж настрій перед виборами на селі. "Там повна апатія, виборчкоми з погляду інформаційної складової працюють слабо. Ніде не вказані години роботи, чергові практично на всіх ділянках відсутні. Таке враження, що підготовки до виборів, особливо в сільській місцевості, неначе і ні", - підкреслив Торшин, додавши, що він ніде не відмітив агітації, інформаційно-довідкової підтримки для виборців.

"Ми як спостерігачі звернемо істотну увагу в ході цих виборів на недоліки в інформаційно-довідковій роботі. Через погану інформованості явка виборців буде низькою, і в цій ситуації буде спокуса застосування адміністративного ресурсу", - вважає глава місії.

На його думку, слабкою ланкою в ході виборів залишаються і списки виборців, особливо на селі. "Примітно, що в ході цих виборів вперше списки, на відміну від минулих виборів, будуть тільки українською мовою, що, очевидно, викличе масу складнощів", - прогнозує Торшин.

Як повідомлялося, уряд виділив на проведення президентських виборів 970 млн гривень.

Раніше у ЦВК попереджали, що здійснити фінансування виборів необхідно здійснити до 12 години 31 грудня. Інакше гроші не були б освоєні, а вибори мали б фінансуватися з бюджету-2010.

Читайте також:

Росія профінансує своїх спостерігачів на виборах в Україні

За виборами в Україні будуть стежити 13 російських спостерігачів

Уряд встиг профінансувати президентські вибори

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: