Спостерігачі від CIS-EMO констатують спокійний хід виборчого процесу в Україні

Міжнародні спостерігачі відзначили, що вибори в Україні відбулися спокійно.

Спостерігачі від Міжнародної організації зі спостереження за виборами CIS-EMO констатують спокійний хід виборчого процесу в Україні. Про це сказав генеральний директор CIS-EMO Олексій Кочетков на прес-конференції.

"Все йде достатньо рівно, єдине, ми думали, явка буде активніша, але можливо є на це об’єктивні причини, люди просто втомилися від постійних виборів, але ще не кінець дня і можливо з’явиться додаткова інформація. Поки все досить рівно, ніяких серйозних ексцесів не виникає, принаймні, нам про них нічого не відомо", - сказав він.

Він також проінформував, що на першому турі президентських виборів в Україні працює 259 спостерігачів від цієї організації з 7 країн СНД, Польщі, Німеччини і Франції.

Що стосується основних проблем і порушень в ході виборчого процесу, то спостерігачі від CIS-EMO виділяють проблеми зі списками, ротацією членів дільничних виборчих комісій і їх заміною. "Якщо говорити про процентне співвідношення, то такі ротації в цілому досягали 7% в цілому по країні. Десь в середньому, за нашими даними, 5-а частина всіх членів дільничних виборчих комісій, спочатку внесених штабами, не допрацьовували до дня голосування", - підкреслив Кочетков.

За інформацією представника місії, директора Міжнародного Інституту новітніх держав Олексія Мартинова, з 8 ранку неділі до call-центру цієї групи спостерігачів поступило більше 300 скарг і зауважень від виборців. "В основному скарги і зауваження пов’язані з формуванням списків виборців", - сказав він.

Крім того, за словами Мартинова, спостерігається слабка підготовка Центральною виборчою комісією роботи виборчих дільниць саме в зимовий час. Зокрема, ряд дільниць не опалюється, ускладнений прохід до місця голосування. Ще деякі виборчі дільниці не відкрилися у зв’язку з відсутністю списків виборців.

Крім того, спостерігачі відзначають існування труднощів у зв’язку з необхідністю медичної довідки при бажанні голосувати вдома. За словами Кочеткова, спостерігачі перевірили інформацію, яка звучить від деяких політсил через ЗМІ щодо підготовлюваних масових фальсифікаціях через голосування вдома, і не побачили ніякої загрози.

Разом з тим, за словами співголови Асоціації некомерційних організацій із захисту виборчих прав "Громадський контроль" Олександра Брода, Україна - молода держава і зрозумілим є факт того, що вибори проходять не ідеально. Він також відзначив оперативне реагування ЦВК, СБУ і міліції на наявні порушення. "У мене склалося в цілому хороше враження про хід роботи виборчих дільниць, відмічені деякі організаційні проблеми. В цілому ми побачили великий оптимізм виборців і надію, що все-таки Україна зробить правильний вибір, тому що і політична криза і економічні проблеми республіки, вони все-таки б’ють і по кишені людей, і позначаються на рівні життя", - сказав Брод.

Читайте також:

Спостерігачеві від США вдалося проголосувати на виборах

Двох народних депутатів не допустили до голосування

Ухвалені в день виборів рішення ЦВК можуть бути визнані нелегітимними

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: